SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

47000 статии

Re: 47000 статии

Можеш ли да кажеш нещо източник, евентуално права? Не да дойде някой да ме награчи, че му копирам статиите. :)
 
Re: 47000 статии

Щом е в пъблик, значи има поне няколко стотин сайта с този контент вече :)
За по-сигурно вземи части от няколко статии и потърси в Гугъл.
Виж, какво ще излезе :)
И тогава решавай дали да се захващаш :)
Макар, че аз на времето бях пуснал 2 подобни сайта на английски, рецепти и лирикс.
И 2-та са си в индекса до сега, имат си ПР, някакви посещения, но аз ги ползвам за линкове, така че посещенията в случая не ме интересуват.
Другият вариант е някой да се хване и прекара през синонимомайзер на автомат :)
P.S.
И вижте нямат ли линкове в тях :)
В такива бази обикновенно има много линкове.
Нарочно пускат такива бази, както преди това ги пълнят с линкове към свои проекти.
И голяма част съм сигурен, че не ги махат и си остават така :)
 
Последно редактирано:
Re: 47000 статии

Не знам източник, от някакъв забутан торент ми попадна. Да, възможно е да са ползвани вече, но както каза SeoLab, могат да се синонимизират - хаха, дали има такава дума :D - и/или да се преведат през гугъл на друг език, и т.н...
 
Re: 47000 статии

Може ли линк към торента, че тоя хотфайл... ми дава:
Код:
Your download expired, try again

И отделно свалям с има няма 30-40к от него.
 
Re: 47000 статии

малко офтопик за всички, които се интересуват от дублиран контент (а това тук всъщност е такъв) и в същото време да се използва легално.
Един прост метод за събиране на такъв контент, който можете при желание и да го модифицирате.
Отивате в Гугъл на разширенето търсене, там долу отваряте линка Date, usage rights, numeric range, and more
И в падащото меню избирате free to use or share или free to use share or modify.
Намирате си някой грабер, който да сваля контента от SEPR-a с тези настройки и нататък ползвайте контента, както намерите за добре.
 
Re: 47000 статии

SeoLab, според теб откъде гоогле ще знае какви са правата на този или онзи сайт и съответно кое съдържание за какво може да се използва?

Честно казано аз не мисля че като вземеш съдържание по този начин това е гаранция че няма да имаш ядове със собственика на съдържанието. Ако имаш повече инфо, разкажи малко по-подробно.
 
Re: 47000 статии

SeoLab, според теб откъде гоогле ще знае какви са правата на този или онзи сайт и съответно кое съдържание за какво може да се използва?

Честно казано аз не мисля че като вземеш съдържание по този начин това е гаранция че няма да имаш ядове със собственика на съдържанието. Ако имаш повече инфо, разкажи малко по-подробно.
Задава се от всеки автор ръчно!
Можеш да потърсиш как точно се прави.
Аз лично не съм го правил, но знам, че е така, преди време един колега си правеше разни експерименти и ръчно указваше кои статии да бъдат свободни.
Така, че има такава опция и ако показва, че е такава, значи е такава.
 
Re: 47000 статии

Незабравяйте, че Google знае всичко! :cool:
Междо другото и аз не успях да отворя линка..... в началото, нещо се беше бъгнал Hotfile..
 
Re: 47000 статии

Ок, ще попрочета. беше ми интересно как гоогле разбира коя страница с какви права е :)

Предполагам, че вече си го прочел, но за тези които не са:

http://www.google.com/support/websearch/bin/answer.py?&answer=29508
 

Горе