SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Account disabled

Candino

New member
Здравейте,
Имам следния проблем: Акаунт на повече от 4 години беше спрян днес в 6:04ч. ( поне тогава съм получил писмото ). В него имаше солидна сума за плащане, която явно няма да видя, ако не ми върнат акаунта. Кликове от моя страна или който и да е от моето ИП няма, контента също не е променян кой знае колко. Пуснах apeal. Моля за някакви съвети!
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Това е най-болезнения мейл който съм получавал, друг път пращали ли са ти, защото първо предупреждават, дай да видим кой е основния сайт. ..
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Според мен някой яко те е наковал пред гугъл, ама ЯКО! 100% е конкуренциятата ти ... Не съм чул някой да си е върнал акаунта след подобно писмо, но пробвай, може и да успееш. Успех!
 
Re: Account disabled

Според мен (СПОРЕД МЕН!!!) си го отнесъл защото сайта ти разпространява авторско съдържание (в случаят ТВ програми) без изричното съгласие на автора. Макар да не се намира на твой сървър тв програмите, самото разпространение също е наказуемо.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Сайта е един и същ от над 4 години, до сега не е имало никакви проблеми с google
 
За: Account disabled

За: Account disabled

помисли дали име нещо, което е без разрешението на собствениците.
нещо за дърпане, накой канал да се пуска без разрешение... ей такива работи
гледам има линкове към телевизиите да се гледа на техните сайтове. това не е проблем. със всички ли е така?
ако не махни тези, които биха разсърдили правоносителите (тв каналите) и тогава пусни заявка за преразглеждане.
ако имаш канали за ********* и тях махни

някой може да те е наковал пред гугъл ако има за какво да те накове. ако няма надали.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Основния сайт е e-televizor.com
Може да е и заради някой от другите ти сайтове значи. Освен това силно посещаваните сайтове са и със силни мизерии които правят конкурентите - тъжно, но факт.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Имал ли си предварителни предупреждения?

Както каза pepi7543, може да са деактивирали акаунта и заради друг сайт. Мой сайт, не основен, беше баннат заради 2-3 връзки към торент сайтове, така че са особено чувствителни към сайтове съдействащи за разпространение на пиратско съдържание.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

По принцип, ако мизерията е на друг сайт различен от основния правят му бан и пращат предупреждение. Едно от важните неща като си пуснеш адсенс е да позволиш рекламите да се излъчват само на твоите сайтове, защото може някой келеш да си направи пoрнo сайт и да качи твоят адсенс код ... Сещай се после гуглето как ще реагират.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

При положение, че акаунта е бил активен към 4 години и контента е един и същ е много странно как решиха в един момент да го спрат. Не е имало предупреждения.
Не знам какво да правя :(
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Можеш да направиш следното, купуваш нов домейн и пренасочваш всичко от старият към новият. Кандидатстваш с новия пред гуглето.

Пиши им задължително и ги питай, за кое точно те банват, при условие че 4 години си нямал проблем с тях.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

това е добра идея, но какво да правя със сегашния домейн, който е добре познат, ако го пренасоча към новия, няма ли да се усетят.
Писах, но няма много налични е-мейли на служители на адсенс, в T&C намерих един и писах там, пуснал съм и апийл. Съмнявам се да ми върнат акаунтите.
Мислех и друг вариант - да намеря приятел който да се регистрира и да пусна от там рекламите, като не се логвам в акаунта никога, а само през негово ПС и ИП.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Забрави номера с приятеля, на този сайт вече не можеш да пускаш реклами от гугъл(ако той ти е бил сайта с който си кандидатсвал за гугъл). Затова ти казвам нов домейн и пробваш с него, както се казва няма какво да губиш.

Още за едно нещо се сещам :) Кандидастваш с някой сайт, който не е баннат(стар, на който си пускал реклами от гугъл). След като те одобрят с него, пренасочваш старият към новият за тв програмите и му добавяш реклами. Това съм го правил, работи. Друг е въпросът дали няма да те баннат след време, но от теб зависи, да намериш кой е виновника.

Успех!
 
Последно редактирано:
Re: Account disabled

В случая съм съгласен с shredder:
Според мен (СПОРЕД МЕН!!!) си го отнесъл защото сайта ти разпространява авторско съдържание (в случаят ТВ програми) без изричното съгласие на автора. Макар да не се намира на твой сървър тв програмите, самото разпространение също е наказуемо.

Няма какво да търсиш грешката, която е допусната или дали са те изпели. Просто разпространяваш авторско съдържание, без съгласието на собственика - нещо, което е недопустимо. А още повече, че го правиш и чрез frame. Допълнително - не съм ти гледал сайта преди да го баннат, но сега видях, че отваряш гледането на телевизия в нов прозорец, в frame, слагайки реклами в него. Ако преди да те баннат си слагал там реклама на Гугъл - отново е нарушение.

Ще цитирам правилата на Гугъл за адсенс, що се отнася до разпространението на реклами на адсенс и авторското право:

Материали с авторски права

Издателите в AdSense нямат право да показват реклами от Google на уеб страници, чието съдържание е защитено с авторски права, освен в случаите, когато имат необходимите законни права за това. За повече информация, моля, запознайте се с нашите правила, свързани със Закона за авторските права в цифровото хилядолетие.

Според мен (а съм убеден в това на 100 %) излъчването на телевизионна програма, която сама по себе си е авторско съдържание, в твоя сайт, без съгласието на съответната телевизия е нарушение според тези правила на Гугъл.
 
Последно редактирано:
Re: Account disabled

Също така сега ми остана време и поразгледах малко секцията ти с телевизионните програми. Нещо интересно ми направи впечатление, нещо което подкрепя теорията ми: Не знам дали си забелязал, но btv не се отваря във frame в твоя сайт - а това е, защото те са се подсигурили и техния сайт излиза от frame прозореца на твоя сайт и преминава в техния. Това са го направили за да не им крадат съдържанието / програмата / сигнала сайтове като твоя баннат сайт, и на "техен гръб" да си приписват посещения и референции на разглежданите страници.

Така че според мен за това са те баннали от Гугъл, и също така според мен са постъпили правилно. Отделен въпрос е как са разбрали това - дали чрез тяхна проверка или някой те е докладвал (под "някой" имай предвид не само конкурентните сайтове, но и собствениците на съответните телевизии, чиито сигнал излъчваш!) .

И накрая ще завърша с едно от правилата на Гугъл за рекламата в Адсенс:

Действие на рекламата

Кодът на AdSense не трябва да бъде променян, а върху стандартното поведение, насочването или показването на рекламите не трябва да се оказва никакво влияние, което не е изрично разрешено от Google. Това включва, но не само, следното: кликването върху реклами от Google не може да води до отваряне на нов прозорец на браузъра и рекламите от Google не могат да бъдат поставяни в IFRAME.

И отново ще се повторя - ако в твоя IFRAME си слагал реклами на Гугъл - това е поредното нарушение, което си направил.
Така, че от сегашния ми бегъл и бърз поглед над твоя сайт установих две нарушения, които си направил. Следователно - напълно заслужено са баннали сайта ти.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Знам за правилото за фрейма, и в този фрейм не съм слагал никакви реклами.
Отновно сайта на бтв или който и да е друг, смятам, че имам право да сложа фрейм, от който да си плащам разходите по хостинга, след като им правя безплатна реклама. Знам, че бтв няма нужда от моята реклама, но в края на краищата им правя някакъв трафик. Ако това не им харесва нормалния начин е е-мейл и това е.
 
За: Account disabled

За: Account disabled

Относно телевизиите, повечето канали се отварят в нов прозорец от сайта на самата телевизия. Мога да дам примери на много сайтове с трафик по около 100 000 посещения на ден и си показват гугъл без проблеми. Ето няколко:

wwiTV - New stations:
Online Tv BG: Онлайн ТВ от България и света!
CoolTube24.com, free tv online, streaming, Coolstreaming.tk

Ако разгледате и треите сайта ще видите, че не са по-различни от моя, дори третия си е откровенно насочен към адулт контента и си показва адсенсе рекламки както си иска и то във frame. Разбира се при адулт контента няма гугъл, което е правилно, но не означава, че няма за какво да го спрат.

Не знам дали всъщност причината не е банера на Грабо, който се показва долу?
 
Последно редактирано:
Re: За: Account disabled

Re: За: Account disabled

Знам за правилото за фрейма, и в този фрейм не съм слагал никакви реклами.
Отновно сайта на бтв или който и да е друг, смятам, че имам право да сложа фрейм, от който да си плащам разходите по хостинга, след като им правя безплатна реклама. Знам, че бтв няма нужда от моята реклама, но в края на краищата им правя някакъв трафик. Ако това не им харесва нормалния начин е е-мейл и това е.

много си далеч от истината
и понеже бе даден пример с бтв един малък цитат от общите условия на медията, с които ти явно не си си направил труда да се запознаеш
III. Общи разпоредби. Съгласие с Общите Условия.
Чл. 13. /1/ Цялото съдържание на сайта bTV е собственост на „Болкан Нюз Корпорейшън” ЕАД (bTV) или на bTV са отстъпени изключителни права за публикуване на съдържанието на сайта от правоносителя. Всяко използване на съдържанието на сайта, включително записване, копиране публикуване, възпроизвеждане, разпространение, излъчване по безжичен път, предаване и препредаване по кабел, публикуване в интернет, публично показване, преработка на графични, видео, текстови материали или други обекти на интелектуална собственост от сайта може да става само с изричното позволение от страна на „Болкан Нюз Корпорейшън” ЕАД (bTV).

така че какво мислиш ти, и какво наистина имаш право да правиш с чужда интелектуалн собственост са две коренно противоположни неща
 
Последно редактирано:

Горе