SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

happypond

New member
Здравейте и не ми се смейте:D
Може би трябва има друга тема за мен - начинаеща в начинащите, затова срам не срам ще ви питам. Дано да бъдете така добри да ми отговорите. Наскоро си направих блог на български http://myhappypond.com/, може би от 2 седмици и малко. Средно на ден има по 130 посещения, най-много 570.
Сложих рекламки от AdSense и всеки ден гледам статистиката. Днес направо се озадачих като видях, че за 10 кликвания съм получила едва 2 цента:eek: Това заплащане нормално ли е? Струва ми се, че не правя нещо както трябва :confused:
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

Така са бг рекламките...срам и позор. :))

Една рекламка ми привлече вниманието и цъкнах...дано да се похвалиш с някой еднодоларов клик. :p
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

гледай статистиката от вчера,
на края на деня става някакво преисчисление, до тогава е неточна.

при мен клика е ~2,11 centa
 
Последно редактирано:
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

Доколкото виждам, аудиторията ти е българска. Мисля че няма да е лошо да изчистиш всички думи на английски които имаш на сайта и да ги замениш с българския им еквивалент. Имаш английски думи с които получаваш ниско платени реклами на английски, там където може да плучиш високо платени български. (work, visualization, текстовете в контакт формата) Дори за имената на категориите ти препоръчвам да използваш български думи, адрес от вида myhappypond.com/category/zdrave/ ще ти е по-полезен от myhappypond.com/category/healthy/

Успех!
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

Мисля че няма да е лошо да изчистиш всички думи на английски които имаш на сайта и да ги замениш с българския им еквивалент.
Здравейте, и аз да се включа с един въпрос.
Има ли смисъл периодично да се обхожда сайта с цел да се набелязват и блокират нерелевантни спрямо тематиката на сайта AdSense реклами? Това ускорява ли процеса на запълването с по-релевантни такива и изобщо помага ли такава "профилактика"? И има ли такъв момент, че с блокирането на дадени реклами има риск да ти дойдат още по-нерелевантни или по-евтини от блокираните ики това е по-скоро мит?
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

Lilacor, при всеки сайт е различно. Аз моите си ги разчиствам, не само от гледна точка на стойността на кликовете, а и на релевантността на рекламите и на запазване на "релевантността на сайта" .
Когато имаш много сайтове на различна тематика е необходимо да се внимава и как това филтриране ще се отрази на другите сайтове с този акаунт.
Ще ти дам пример, имам един сайт за тракийските съкровища където в текста пише че съкровищата са открити при копане на лозе, прокопаване на канал, тоалетна, оране на нивата с трактор, има погребения на велможи, гробове на принцеси ---> получавам реклами за химически тоалетни, преносими тоалетни за строителни обекти, багери и механизация, препарати за обработка на почвата, торове, погребални агенции....

ми не става да стоят там тези реклами, ама имам сайт където ми трябват... за всеки е различно. Най-добре е да имаш няколко акаунта и да филтрираш на спокойствие, но не става лесно :)
В случая на happypond "езерцето" виж как и докарва реклами за помпи на английски. Едва ли и вършат работа. Дори и да се натискат, от България нямат голяма стойност.
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

LilacorКогато имаш много сайтове на различна тематика е необходимо да се внимава и как това филтриране ще се отрази на другите сайтове с този акаунт.
Мерси, traki!
Засега имам реклами само на 1 сайт, затова този фактор още не ме засяга. Мисля си обаче, дали махането на нерелевантни реклами влияе положително или е най-добре да оставиш с времето да дойдат по-релевантни, защото съм попадал и на твърдения от рода "пълни си с тематично съдържание и с времето Гугъл сам ще напасне рекламите". Един вид, че така или иначе и да филтрираш и да не, си трябва време и няма как да се ускори процеса насила. Какво мислиш по въпроса?
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

Живот и здраве, ще те засегне някой ден. Пожелавам ти да е по-скоро :)
Съгласен съм с това твърдение. Определено има напасване. Според мен е обвързано с настройките които правят adwords рекламиращите. Те виждат къде им се показват рекламите, вдигат цена за кликове на по-ценните сайтове, филтрират сайтове и оттам адсенс рекламите се самонастройват (с тяхна помощ)
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

Живот и здраве, ще те засегне някой ден. Пожелавам ти да е по-скоро :)
Съгласен съм с това твърдение. Определено има напасване. Според мен е обвързано с настройките които правят adwords рекламиращите. Те виждат къде им се показват рекламите, вдигат цена за кликове на по-ценните сайтове, филтрират сайтове и оттам адсенс рекламите се самонастройват (с тяхна помощ)
Благодаря за пожеленията :) А периодичните чистки? Има ли смисъл да се правят (особено за сайт с наскоро сложен AS) или са по-скоро загуба на време?
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

Има, има, според мен, точно на новите сайтове, докато се ориентира системата и събере достатъчно информация насочва нископлатени "масови" реклами, смесени с тези които са "строго релевантни"
 
Re: AdSense - 10 clicks-0.02$ ?!

po_taka, оказа се прав, днес за същия период и брой кликове не отчита вчерашните 2 цента, а 56.
Благодаря на всички за съветите, ще заменя английските думички с български, как не съм се сетила :rolleyes:
 

Горе