SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense 2 въпроса

bobbydigital

New member
Здравейте, значи въпросите са следните :

1. ако показвам реклами от един адсенсе акаунт на 2 различни сайт-а с различна тематика, как да сетна различни филтри за конкуретни реклами за 2-та сайта. Има ли начин или трябва да си правя 2 акаунта ?


2. Искам да предоставя възможност на потребители да си слагат собствен адсенсе код в моя сайт. Това позволено ли е ? И някой ако си клика на неговия адсенсе като луд това може ли да се отрази на моя акаунт който също ще показва реклами в сайта ?
 
Re: Adsense 2 въпроса

Здравейте, значи въпросите са следните :

1. ако показвам реклами от един адсенсе акаунт на 2 различни сайт-а с различна тематика, как да сетна различни филтри за конкуретни реклами за 2-та сайта. Има ли начин или трябва да си правя 2 акаунта ?

2. Искам да предоставя възможност на потребители да си слагат собствен адсенсе код в моя сайт. Това позволено ли е ? И някой ако си клика на неговия адсенсе като луд това може ли да се отрази на моя акаунт който също ще показва реклами в сайта ?

по 1. Доколкото знам няма начин за филтриране по канали или урл

по 2. Не само, че не е забранено, но е и сбъднатата мечта на всеки потребител в социалните мрежи :)

Ако има злоупотреби със собствени кликове би трябвало да се отрази само на конкретния злоупотребяващ потребителския акаунт не на акаунтите в целия сайт
 
Re: Adsense 2 въпроса

1. както са казали по-горе - не можеш да сетваш различни филтри за различните сайтове. трябват ти отделни акаунти. освен това има лимит на 200 филтъра - аз съм го изчерпвал, неприятно е :)

2. бъди внимателен, защото ако потребителите могат да качват content на сайта ти и качат нещо непозволено, на което показват реклами... накрая може да го отнесе домейна (бан на домейн вместо бан на акаунт).
 

Горе