SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Alexa Toolbar за Firefox

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
http://sparky.mozdev.org/no_wrap/installation2.html

най-накрая официален Alexa Toolbar за Firefox ... за съжаление днес ъпдейтнах от 2.0.0.4 на 2.0.0.5 и не се инсталира :mad: работи само за 2.0-2.0.0.4
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

oggin каза:
http://sparky.mozdev.org/no_wrap/installation2.html

най-накрая официален Alexa Toolbar за Firefox ... за съжаление днес ъпдейтнах от 2.0.0.4 на 2.0.0.5 и не се инсталира :mad: работи само за 2.0-2.0.0.4
Тъкмо се зарадвах и реших да го сваля и да вида как е и се сетих , че и аз минах ъпдейта днеска :(
Дано час по скоро го оправят и за 2.0.0.5 и да вида какво представлява ;)
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

на мен също ми е много любопитно дали работи пълноценно в смисал дали предава информация до Alexa , защото тези които ползвах досега не предават :mad:

... признавам си че не успях да подкарам Alexa Toolbar под Vista с IE :-( някой ако има успех моля да сподели

и не питайте защо ползвам Vista - notebook-a ми дойде с лиценз и сърце не ми дава да го махна ;)
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

Под Мак ос си бачка :) Току-що я сложих на iBook-а и е 6+
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

MasterBOOT каза:
пробвал ли си SearchStatus ?

да ! не предава ! пробвал съм, мисля че всичко що е излязло досега ! никое не предаваше към алекса ! а ако искаш да растеш трябва нещо дето предава инфото натам ;)
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

Аз пък мисля, че SearchStatus'а предава данните до алекса и си има ефект. Доскоро даже в сайта на алекса имаше линк към този екстеншън. Всички наблюдения са ми в тази посока. Въщост, какво имаш в предвид, че не подва данни?
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

имам предвид че нормалния Alexa Toolbar за IE събира в coockies (или нещо от сорта) данни за това което разглеждаш , URL и так далее и ги изпраща през някакав период на Alexa - с която информация те формират Alexa Rank = на брой посетители използващи Alexa Toolbar разгледали този сайт Х усреднен брой на разгледаните страници на дадения сайт (грубо и неточно казано).

Досега известните ми разширения за Firefox, не изпращаха данни до Alexa, с което се губи смисъла от използването им с цел манипулация на Alexa Rank
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

теоретично може би си прав, на практика - ефекта върху Alexa Rank е никакъв (в тестовете ми досега)

ама може и аз да греша някъде ! дайте да тестваме нещо и ще разберем
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

другото, защо биха пуснали безплатно да им куерваш базата, без да събират информацията?
знаем че търсачките съвсем не са блготворителни дружества.... :)
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

вече работи и с последната версия

теглете :eek:
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

идеално си работи при мен :(
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

значи това ми омаза профила на файрфокса :(
Решението е :
1. чрез конзолата влизаме в папката на файрфокс
2. пишем : forefox -- profilemanager

И се оправи ... ама тоя туулбар ми прецака профила в браузъра :(
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

аз ползвам СърчСтатуса и според мен си отбелязва - имам един-два сайта на които нищо няма, не са индексирани, тук таме понещо зад парола, ползвам си ги аз ;D
когато ги ползвам по-усилено, алексата мръдва леко нагоре и обратно
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

И при мен работи на 2.0.0.5. Лошото е, че няма options.

П.С. Имало options, просто не се отварят през extensions панела ;D
 
Re: Alexa Toolbar за Firefox

Свалям си toolbar-a от сайта на Alexa директно за IE, и след като го сваля NOD-а ми го засича като вирус и го трие. Това нормално ли е и защо се получава така?
 

Горе