SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

alt="" може ли да замести текста в един сайт?

jab4o

New member
Здравейте,
пред една дилема съм, тъй като имам сайт изграден с 80% картинки и супер малко текст (като изключим блога). Сега започвам да го оптимизирам и се замислих, дали ако поставя alt навсякъде, където трябва с правилно описание ще има пак добър ефект?
 
За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

би трябвало да е добър ефекта
 
За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Благодаря за тайната, но не мога да го използва, този <captio> не ми отива на дизайна. Ако можех да добавя какъвто и да е текст, нямаше да наблягам толкова на тази тема с alt.
И между другото сега ми изникна още една дилема- кое е по- добре краткия текст в alt и title или може и цяло изречение.
 
За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Това за caption-а има ли полза? Ако е за сайт в който има достатъчно текст оказва ли влияние?
 
За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Сега започвам да го оптимизирам...
...този <captio> не ми отива на дизайна.

Две несъвместими неща. Нали си тръгнал да оптимизираш - прави го както трябва. Не ти отивали на дизайна... твоята работа все едно си вземаш хапчета с подходящия цвят на якето.
Почнеш ли да правиш компромиси с нещо - все едно нищо няма да направиш. Ако толкова ти разваля и "чупи" темата - сменяй темата. Ако просто не си доволен от визията - решаваш кое за теб е по-важно: позиционирането в Гугъл или "да ти отива на дизайна", и съответно го правиш.
 
За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Това за caption-а има ли полза? Ако е за сайт в който има достатъчно текст оказва ли влияние?

Има полза.
 
Re: За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Re: За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Има полза.
Аз съм се чудил много за този caption, дали влияе на SEO-то. Честно казано дефаултския caption не загрозява чак толкова и ако си оказва добро влияние върху SEO-то, то по-добре да се слага?
 
Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

слага му се

<caption align='bottom'> text ...</caption> и заспива - застава си под снимката, и е ОК

помага много
 
Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

слага му се

<caption align='bottom'> text ...</caption> и заспива - застава си под снимката, и е ОК

помага много
Значи ще го слагаме:). А има ли значение какъв ще е текста в caption - примерно:
1. текст--->кл. дума/фраза--->текст
2. само кл. дума/фраза
3. кл.дума/фраза--->текст
4. текст--->кл.дума/фраза
 
За: Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

За: Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Значи ще го слагаме:). А има ли значение какъв ще е текста в caption - примерно:
1. текст--->кл. дума/фраза--->текст
2. само кл. дума/фраза
3. кл.дума/фраза--->текст
4. текст--->кл.дума/фраза

Гледай всичко да е различно. Alt, title и caption да са уникални. Също така и filename е от значение.

sabiram-shisharki-ot-gorata.jpg :) Примерно :)
 
Re: За: Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Re: За: Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Гледай всичко да е различно. Alt, title и caption да са уникални. Също така и filename е от значение.

sabiram-shisharki-ot-gorata.jpg :) Примерно :)
Специално за оптимизиран filename ми е много странно. Значи сега се поровичках из Г images и гледам, че примерно рандомбуквицифри.jpeg е пред оптимизиранзаключоватафраза.jpeg в множество случаи. Това ме навежда на мисълта, че е правен отделен линкбилдинг за изображенията, защото не е логично при отсъстващ линкбилдинг на изображения, рандом,jpeg да е преди ключовафраза.jpeg.
Иначе от 2-3 месеца го знам това с filename.jpeg и го спазвам, но не виждам логика в подреждането в Г images.
 
Re: За: Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Re: За: Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Специално за оптимизиран filename ми е много странно. Значи сега се поровичках из Г images и гледам, че примерно рандомбуквицифри.jpeg е пред оптимизиранзаключоватафраза.jpeg в множество случаи. Това ме навежда на мисълта, че е правен отделен линкбилдинг за изображенията, защото не е логично при отсъстващ линкбилдинг на изображения, рандом,jpeg да е преди ключовафраза.jpeg.
Иначе от 2-3 месеца го знам това с filename.jpeg и го спазвам, но не виждам логика в подреждането в Г images.

Не вземаш под внимание всички фактори. Все едно да кажеш че не виждаш защо на първо място не са само сайтове с ключова дума в url-а.
 
За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Освен всичко това трябва да се внимава със преотимизация по всичките тези тагове. Не е задължително всеки един да съдържа ключова дума.
 
Re: За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Re: За: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Освен всичко това трябва да се внимава със преотимизация по всичките тези тагове. Не е задължително всеки един да съдържа ключова дума.

Мда, и аз така правя. Примерно статията ми има 3-4 изображения. Само някои от тях са с описание, което има ключови думи, в другите пиша нещо от "нормални думи" само :).
 
Re: alt="" може ли да замести текста в един сайт?

Да, внимавайте с ключовите думи в alt-а ... преди така ми наказаха един сайт, после като го оправих всичко си дойде на мястото, но все пак да си знаете.
 

Горе