SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Apache дъщерни процеси

justinlow

New member
До скоро сървъра ми работеше с nginx, но тъй като започна често да забива реших да се прехвърля на apache, както ме и посъветваха.

Да обаче каквото и да настройвам в apache-то дъщерните му процеси
винаги си остават същата бройка - 10!
Дори когато задам StartServers над тази (или дори под!!) тази стойност отново получавам едва 10 дъщерни процеса.

Също така max_connections квотата в MySQL съм я задал на 200, а
най-високата достигната стойност досега е едва 7!

EDIT: Питах хостинг провайдера си защо така се получава, а отговорът им бе, че при работа на Apache с Prefork модула винаги ще получавам по 10 дъщерни процеса, без значение от зададените от мен стойности.

Какъв е проблема? Как може да се реши?

Благодаря в аванс!
 
Re: Apache дъщерни процеси

Пробвай lighttpd.
На апаче ти ти е по-важно MaxClients колко е
 
Re: Apache дъщерни процеси

За mysql виж дали не те ограничава max_user_connections и го увеличи и него.

не, и това е същата стойност като max_connections.

относно Apache - има ли такова ограничение при prefork - 10 дъщерни процеса?!
 
Re: Apache дъщерни процеси

Можеш ли да постнеш какво имаш между
<<IfModule prefork.c> и </IfModule> в конфига на Apache?

Обърни внимание на ServerLimit виж дали то не те ограничава до 10
 
Последно редактирано:
Re: Apache дъщерни процеси

Може би имаш в предвид:
StartServers: number of server processes to start
и
MinSpareServers: minimum number of server processes which are kept spare

Ако искаш да имаш повече стартирани апачета първоначално, вдигни StartServers.

не, и това е същата стойност като max_connections.

относно Apache - има ли такова ограничение при prefork - 10 дъщерни процеса?!
 
Re: Apache дъщерни процеси

Не е от това, ето конфигурацията:

StartServers 15
MinSpareServers 5
MaxSpareServers 15
ServerLimit 512
MaxClients 512
MaxRequestPerChild 0
 
Re: Apache дъщерни процеси

Виж си разликата между StartServers и minSPareServers и ще ти просветне :)
 
Re: Apache дъщерни процеси

Ами едното минус другото прави 10. А и смисъла им е едното е броя на процесите, които се стартират, а другото мин. брой на свободните такива, които трябва да поемат нови заявки. Направи си STartServers 20 и по пътя на логиката ще получиш не 10 а 15 активни apache порцеса. Колко са ти необходими не знам, това зависи от това, колко ти е натоварен сайта.
 
Re: Apache дъщерни процеси

Ами едното минус другото прави 10. А и смисъла им е едното е броя на процесите, които се стартират, а другото мин. брой на свободните такива, които трябва да поемат нови заявки. Направи си STartServers 20 и по пътя на логиката ще получиш не 10 а 15 активни apache порцеса. Колко са ти необходими не знам, това зависи от това, колко ти е натоварен сайта.

Няма начин.
StartServers е броят на дъщерните процеси, които трябва да се стартират, а MinSpareServers е бройката на дъщерните процеси, които трябва да стоят в режим на очакване, но тази бройка е включена в StartServers.

Въпреки това опитах - завиших StartServers на 20, но без ефект - отново получавам 10 дъщерни.
 
Re: Apache дъщерни процеси

Или документацията на Апачето не е в ред или инсталацията ти не е в ред.
 

Горе