SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Article vs Social bookmark vs Web dir

nikolay-

New member
Имам един домейн, който е хванал някакъв ПР обаче ми е абсолютно ненужен и се чудя, кое би било най-удачно да направя? Да го направя на директория за статии, уеб директория или за социален букмарк ?! При всички положения ще е на английски. Кое според вас би ми свършило най-много работа с минимални усилия ? И съответно какъв CMS да използвам(wp/pligg)?
 
Re: Article vs Social bookmark vs Web dir

По принцип зависи какъв искаш да е крайният ефект. Ето според мен какви са най-големите плюсове и минуси:

- Директория за статии - повече съдържание в зависимост от политиката която наложиш може да имаш уникално съдържание, а ако е тематична директорията ще имаш и тематично уникално съдържание. Повече индексиране и по-добри позиции в серп евентуално, което пък ти носи повече трафик. Минуса - изисква някаква поддръжка - ще ти се наложи да модерираш новите публикации. За английска версия, това си отнема доста време, особено ако те е грабнал някой бот и ти публикува по 10-20 статии една след друга. 5-6 такива бота и ето ти няколко часа триене на статии;

- Уеб директория - Тук нямам много опит, но по наблюдения, не очаквай кои знае какъв трафик и присъствие в серп-а... поне не в първите страници. Отново иска модериране и ще отнема време;

- Социална букмарк мрежа май е най-доброто в случая - не изисква кой знае каква поддръжка и всичко си върви на самотек. Някой Социални букмарк мрежи си се класират доста добре.

Ако в последствие и решиш да я развиваш по сериозно си сметни колко време ще ти отнема да правиш linkbuilding+поддръжката и сам си прецени кое е по-добро за теб.
 
Re: Article vs Social bookmark vs Web dir

Благодаря за изчерпателно мнение. А някаква идея за контент мениджъмт? Чесно казано обмислям най-вече идеята за артикъл директория? А за цмс освен уърдпрес с някакъв плъгин или има и други подходящи цмс-и. Или направо като блог да я направя, за по-добра индексация :confused:
 
Re: Article vs Social bookmark vs Web dir

Според мен е най-добре директория за статии, но едва ли ще има най-малко поддръжка. Също можеш да продадеш домейна ако не ти трябва. Няма нищо лошо в това. Все пак едно от правилата на победителите е, че се отказват от губещите си карти и залагат на печелившите. Ако само ще направиш директорията за статии и ще я зарежеш, не се занимавай по-добре.

Иначе ако ще правиш, можеш да направиш блога да е с каквато и да е тема, а да отвориш регистрациите и да направиш хората да са contributor-и. Така ще могат да се регват и да пращат статии, а ти ще ги одобряваш. Недостатък е, че те няма да получават известия, когато им е одобрена статията и т.н., но аз в момента правя един такъв плъгин, предимно за себе си, но ще го пусна и на бял свят като е готов. Също ще направя и такъв дето позволява да се качват изображения от contributor-ите, то това пък е само няколко реда код.

Поздрави.
 
Re: Article vs Social bookmark vs Web dir

Артикъл директория, но тематична. Например харесваш си ниша "финанси" и я правиш само за такъв род статии. Ако има хубав пи ар предлагаш по форумите, че даваш вечни линкове за тези, които пуснат четими статии.

Казвам четими, защото има хиляди директории оставени на самотек, които само за спамилки се ползват, но какъв е ефекта от тях е друга тема.

И на топ авторите след определено време, ако се развие директорията може да предложиш като бонус линкче в сайтбара.
 

Горе