SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

bobbydigital

New member
Колеги чудя се от няколко дена кой е по добрия вариант?

Centоs 6 със mysql server 5.1 който идва стандартно със ос-а смисел той се инсталира от официалните хранилища
или е по добре да си инсталирам 5.5 от remi хранилището?

Принципно до колкото видяx 5.5 е показва по добра производителност при innodb бази , каквито моито не са.

Та драмата е дали да си наруша целостта на системата със неофициален 5.5 или да си оставя 5.1 и после да го ъпгрейтвам.
 
За: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

За: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

Въпроса ти е:
"Да ползвам ли стабилната версия на Centos или да ползвам нестабилната на Remi?"

Е, сам си решаваш колко ти е важна машината ;)
 
Re: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

абсолютно точно това е въпроса. малко ме блазни факта че 5.5 го дават по производително а и четох в нета че е стабилна. някой да ползва 5.5 да сподели?
 
Re: За: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

Re: За: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

Въпроса ти е:
"Да ползвам ли стабилната версия на Centos или да ползвам нестабилната на Remi?"

Е, сам си решаваш колко ти е важна машината ;)

MySQL 5.5.x отдавна не е unstable, дали ще е пакета на Remi или ръчно пре-компилирано RPM от .spec-a му имам машини и с двата варианта поради фактa че конфигурациите им изискват 5.5.х , от както са направени и двете не са пипани като системна или MySQL конфигурация просто си трупат uptime.

Разбира се преди да ъпгрейдна , съм направил копие на цялата mysql папка, и чисти дъмпове на всички бази данни в .sql форма както и самата системна база, като гаранция ако случайно излезе проблем.

Също трябва да се има в предвид, че libmysqlclient ще се update-не/промени и може да се наложи пре-компилация или update на PHP според зависи от текущата ти конфигурация на PHP.
 
Re: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

Аз бих сложил 5.5. Със стабилността не мисля че ще има какъвто и да е проблем. Само може би ще е добра идея да се забрани автоматичното ъпдейтване на mysql и да си го правиш ръчно в предпочитано от теб време. Относно целостта на системата - трябва наистина както е обяснил bbozhev да си наясно кои други компоненти на системата ползват mysql и дали са съвместими. Но mysql предоставят и един пакет MySQL-shared-compat (includes the shared libraries for older releases for backward compatibility)
 
Re: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

значи, пробвах тестово сложих 5.5 счупи се php up и на него. нямаше проблеми с базите обаче трябва преди това да се махне 5.1. обаче не видях никаква далавера от 5.5 и го вънрах на 5.5. дават го по - бързо при innodb, но аз съм на myisam и за това реших да не си развалям стабилността на системата.
 
Re: centos 6 mysql 5.1 vs mysql 5.5.21a

значи, пробвах тестово сложих 5.5 счупи се php up и на него. нямаше проблеми с базите обаче трябва преди това да се махне 5.1. обаче не видях никаква далавера от 5.5 и го вънрах на 5.5. дават го по - бързо при innodb, но аз съм на myisam и за това реших да не си развалям стабилността на системата.

Моите наблюдения бяха че с 5.1 потреблението на ресурсите е по малко. Като цяло кардинална разлика в пъргавината каквато имаше между 5.0 и 5.1 не я видях
 

Горе