SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CloudFlare

shangren

New member
От известно време ползвам CloudFlare и резултатите са доста добри. Скоростта на зареждане се подобри значително. Също така имат добра защита от хакване спрямо стандартния хостинг. И сега най-приятното услугата е безплатна.
Home | CloudFlare | The web performance & security company
 
Re: CloudFlare

Да Seo-то и мен ме интерсува, би ли споделил като че ми се струва риск все още инъче изгледжа супер обещаващо.
 
Re: CloudFlare

SuperHosting.BG бяха започнали такава дискусия някъде във Facebook, но не мога да я намеря.

С няколко думи, IP-то на самия сайт не се променя, така че то си остава същото за всички потребители. Единствено статичното съдържание (примерно изображения) се сервира от различни локации, но това едва ли е проблем за търсачките.
 
Re: CloudFlare

Aко то по този начин се вдигне скороста реално може ли да се твърди че е удар в десятката , особено на сайт под WP?
 
За: Re: CloudFlare

За: Re: CloudFlare

Това не е точно така - трябва да си смениш DNS-a с този на cloudfire, а те си слагат своето IP зад домейна ти.

С няколко думи, IP-то на самия сайт не се променя, така че то си остава същото за всички потребители.
 
За: CloudFlare

За: CloudFlare

Сменя се IP-то, мотивите от SEO гледна точка не ги разбирам. Сайтът се зарежда по-бързо за потребителите, няма как ефектът да е негативен.
 
Re: CloudFlare

Да сменят ИП-то и вече от 10 часа съм с ИП на CloudFlare. От Хюстън ме прехвърли в Сан Франциско за сега е много рано да кажа за какъвто и да било ефект. Ако се вдигнат посещенията значи за мен е добре.
 
Re: CloudFlare

Айпитата не са там където пише, че са. Просто фигурират като регистрирани там, иначе прехвърлят към най-близкия датацентър. Пуснете по един трейсроут от различни машини и различни локации за да видите разликата от рутерите през които преминавате.

Що се отнася до СЕО. Ползвам cloudflare на няколко сайта от близо 2 месеца. Не съм видял спад в класирането, тъй че според мен няма проблеми.
 
Re: CloudFlare

То връзката със сео и самата идея е, че на тези IP-та могат да се загнездят някакви спам сайтове и покрай тях да изгорят и другите. До колко е вярно от сео гледна точка това не знам, но общо взето на тази теза съм правил коментари с различни хора :)
 
За: CloudFlare

За: CloudFlare

Ползвам CloudFlare на няколко сайта, от няколко месеца вече и нямам никакви проблеми. Увеличи се бързодействието на сайтовете (което е добре за самите потребители, а и от SEO гледна точка). Посещенията към сайтoвете се запазиха относително същите с лека тенденция към увеличаване. Като цяло към момента съм повече от доволен от CloudFlare :)
 

Горе