SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CTR в Adsense през последните дни

bigger

New member
Искам да питам дали някой вижда някакви промени в цтр-а като цяло през последните дни.. всичките ми сайтове имат супер рязък спад, а повечето англоезични даже нямат кликове. До скоро държах цтр от около 0.7 - 1%, а през последните дни е 0,20% - 0,15% даже стига. Само при мен ли се наблюдава тоя проблем или някъде нещо става.. не виждам нито някаква логика, нито нещо смислено в цялата работа, ама такъв спад и то за 4-5 дена вече направо си е съмнителен?
 
Re: CTR в Adsense през последните дни

Изведнъж кликовете спряха, като че ли някой ги отряза и тва е. Нарочно изчаках няколко дена, все пак като не правиш много хиляди посещения на ден ти трябва повече време, може един ден да ти е 2% на другия 0.5%, но не и не.. US сайтовете ми направиха вече по няколко хиляди импрезии и са без кликове.. почвам да търся разни Adsense High CTR themes.. то тва на нищо не прилича..
 
За: CTR в Adsense през последните дни

За: CTR в Adsense през последните дни

Абе от тоя, адсенс само жълти стотинки си бяха и жълти стотинки си останаха хем сайта е с добър пр.Когато хвана 20 стотинки на ден съм щастлив... Иначе имам посещения сайта прави до 500 на ден, но не по- малко от 200. Защо така става ???
 
За: CTR в Adsense през последните дни

За: CTR в Adsense през последните дни

за PR плащат само тия които купуват линкове. от адсенс за PR пари не чакай
за 500 посещения на ден в някои ниши 20 статинки са си супер :)
 
За: CTR в Adsense през последните дни

За: CTR в Adsense през последните дни

за PR плащат само тия които купуват линкове. от адсенс за PR пари не чакай
за 500 посещения на ден в някои ниши 20 статинки са си супер :)
Да ама с 20 стотинки не излиза сметката нещо. Когато сложих адсенса очакванията ми бяха поне по 10 долара на ден, да ама не. С тия 20 стинки и вафла не мога да си купя ))) а влагам много труд всеки ден пиша статии и се трудя, гугал направо се подиграва...
 
За: CTR в Adsense през последните дни

За: CTR в Adsense през последните дни

коя ниша е това? рекламодатели има ли много? проверил ли си кликовете колко са?
то не ти се подиграва гугъл. ако рекламодателите не дават пари той от къде да ги земе да ти ги даде
... поне за 2 дена ше си купиш вафла :)
 
За: CTR в Adsense през последните дни

За: CTR в Adsense през последните дни

коя ниша е това? рекламодатели има ли много? проверил ли си кликовете колко са?
то не ти се подиграва гугъл. ако рекламодателите не дават пари той от къде да ги земе да ти ги даде
... поне за 2 дена ше си купиш вафла :)

Нишата е мистика и магии, рекламодатели има защото постоянно има реклами не се скриват, но самите реклами обикновено нямат много общо с темата на сайта ...
 
За: CTR в Adsense през последните дни

За: CTR в Adsense през последните дни

т.е. имаш нерелевантни реклами, което значи че направо ти пращат шит рекламите колкото да има
направи един сайт за нещо по-доходоносно като бизнес и тогава и реклами и пари ще има. все още са много вървежни домашните ремонти и разни такива :)
 
Re: CTR в Adsense през последните дни

Има ли някакво изискване за това рекламите да стоят на едно място, да речем в бар в лявата страна на публикацията, както правят с Share buttons, и като местиш публикацията надолу и нагоре адсенс полето да стой постоянно неподвижно от лявата страна.. мога ли да го направя, не съм чел нещо, което да го забранява ама да питам все пак?
 
Re: CTR в Adsense през последните дни

Има ли някакво изискване за това рекламите да стоят на едно място, да речем в бар в лявата страна на публикацията, както правят с Share buttons, и като местиш публикацията надолу и нагоре адсенс полето да стой постоянно неподвижно от лявата страна.. мога ли да го направя, не съм чел нещо, което да го забранява ама да питам все пак?

Споpно е. За това същото го питах в техните адсенс форуми преди време, но никой не ми отговори.
 
Re: CTR в Adsense през последните дни

Доколкото знам трябва да се показва рекламата в пълния си размер, да не е изрязана никъде и да няма насърчаване за кликването върху нея.. пък сега вече как и къде ще бъде показана не се казва, така че би трябвало да няма проблеми, хвърли един поглед тук (лявата част), как го направих. И сега вече ако няма ЦТР, значи проблема е съвсем на друго място..
 
За: Re: CTR в Adsense през последните дни

За: Re: CTR в Adsense през последните дни

Доколкото знам трябва да се показва рекламата в пълния си размер, да не е изрязана никъде и да няма насърчаване за кликването върху нея.. пък сега вече как и къде ще бъде показана не се казва, така че би трябвало да няма проблеми, хвърли един поглед тук (лявата част), как го направих. И сега вече ако няма ЦТР, значи проблема е съвсем на друго място..

И аз им играя по свирката, но и аз имам:

CTR на страница 0,30%
 
Re: CTR в Adsense през последните дни

Доколкото знам трябва да се показва рекламата в пълния си размер, да не е изрязана никъде и да няма насърчаване за кликването върху нея.. пък сега вече как и къде ще бъде показана не се казва, така че би трябвало да няма проблеми, хвърли един поглед тук (лявата част), как го направих. И сега вече ако няма ЦТР, значи проблема е съвсем на друго място..

На мен сега точно частично ми се показва. На 1280 по 960 резолюция съм. И също така, както казах това да е винаги видима е споpно дали е позволено, така че рискуваш.
И друго, като гледам не си сложил реклама след публикациите, освен някаква малка с линкчета. Сложи една с 336 големина картинна след всички публикации преди подобните постове.
 

Горе