SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

dedicated server за $29 на месец??

Re: dedicated server за $29 на месец??

Цената му е оправдана в твърде малко проекти правени в БГ обаче.
Сигурен ли си :) Щото винаги когато се отделят пари за Оракъл са дошли на място ... поне такива са моите наблюдения по големите и средни проекти :)
 
Re: dedicated server за $29 на месец??

Може да се каже, че съм сигурен. Да. Някои "специалисти" препоръчват оракъл, защото на него са се учили(има доста книги) и друго не са виждали. Други защото са прочели в някое списание, че бил "най добрият" и т.н. Има и доста куриози от вида "Купихме лиценз за Оракъл за да внедрим ERP система, обаче 4+ години нищо не сме внедрили и си продължаваме на excel". Така, че моите статистики показват, че в БГ повечето закупени лицензи са НЕ на място. Ако ти трябва пикап да караш козите, не си купуваш лимузина мерцедес, нали?
 
Re: dedicated server за $29 на месец??

това, че програмистите са некадърни не заслужава да си правиш такива изводи :)
Виждал съм много проекти и то големи, и средни такива (тип ERP или CRM който спомена) и се държат много по-добре на Oracle отколкото на друга база. Дори мигрирахме един MySQL на Oracle и производителността му се качи доста. Казвам ти го от QA опит и тестване :D
 
Re: dedicated server за $29 на месец??

сигурен съм, че е така. Прав си, че понякога на практика е далеч по лесно и евтино да им купиш лимузината. В това отношение оракъл доста се напъват наистина да правят кофти код, да върви почти добре.
 
Re: dedicated server за $29 на месец??

Много компании компенсират кофти написан код с хардуер, едно абсолютно грешно, но работещо решение...
 
Re: dedicated server за $29 на месец??

Ако ти трябва пикап да караш козите, не си купуваш лимузина мерцедес, нали?

Честно казано, познавам човек, който навремето си купи лимузина мерцедеЗ и си караше прасетата в багажника, щото "те му я били купили"...

А пък иначе -- гласувам с две ръце за избор на бд според проекта, защото когато идеолозите/проектантите си свършат работата и подберат точните средства за точните цели, кодирането после върви като пролетно наводнение...

Да живее Clipper :D
 
Re: dedicated server за $29 на месец??

другата седмица (цяла седмица) в София ще се проведе семинар на Оракъл - само избрани фирми са получили покани за техни представители, като ще промоцират няква нова кънтент мениджмънт система. Много ми е интересно да видя ко ще представят :D
 
Re: dedicated server за $29 на месец??

... лимузина мерцедеЗ и ...

Ако трябва да сме точни е мерсЕдес (ударението на главното "Е"), на български чуждицата (и тя грешна, но наложила се) е Мерцедес заради изписването му на латиница като Mercedes. Също какго и "Ламборджини" му викат всички, но това не значи, че марката не се казва "Ламборгини".
Примерите са много ...

Поздрави, и съжалявам за офтопика
 

Горе