SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Delays при автоматизирани заявки към Google Search

georgimateev

New member
Налага ми се да пусна едни скриптове, които да пратят над 3.5 милиона заявки към търсачката на Google. Ако някой от вас вече е правил нещо такова, би ли ми казал, ако обича, през какъв интервал от време е пускал заявките, от колко IP-та, по колко заявки на ден? Много ще съм благодарен, понеже ще ми спести време с тестовете и няма да има нужда да преоткривам колелото :)
 
Re: Delays при автоматизирани заявки към Google Search

ами напоследък доста бързо блокират такива неща. А и ако си на shared ip от хостинга доста може да ти се разсърдят. Струва ми се много голямо числото. При 100тина в рамките на няколко секунди със сигурно ще имаш проблем. Дори и с интервал от 5 секунди между заявките пак. Обикновено след 10тина часа пак можеш да правиш заявки. Това са ми впечатленията. Ако имаш и ти до момента някакви идеи, кажи ... може да ми хрумне и на мен още нещо.
 
Re: Delays при автоматизирани заявки към Google Search

Ами аз IP-та имам бол. Мисля с 5 секунди между заявка, че ще стане номера. Чакам да дойде един пич онлайн, дето писа един Spider по моя молба, който пак през Google минаваше и като поговорим, ще споделя
 
Re: Delays при автоматизирани заявки към Google Search

Жоре, Google си имат API за търсене на PHP, заявките към него са през 1 секунда. Скоро се интересувах. А какъв е тоя Spider? Аз ще правя спайдър парсър на дата.бг :D
http://code.google.com/apis/ajaxsearch/documentation/#fonje
 
Последно редактирано:
Re: Delays при автоматизирани заявки към Google Search

да, ама имат ограничение до 1000 заявки на ден
на мен ми трябват към 70 милиона :D

Spider на дата.бг няма нужда да си правиш, можеш просто да инкрементираш ID-тата. Нали се сещаш www.data.bg/?f=456 .. Щом има 456, сигурно има 457 и т.н. На тоя принцип работят всички.
 
Re: Delays при автоматизирани заявки към Google Search

да, ама имат ограничение до 1000 заявки на ден
на мен ми трябват към 70 милиона :D

Spider на дата.бг няма нужда да си правиш, можеш просто да инкрементираш ID-тата. Нали се сещаш www.data.bg/?f=456 .. Щом има 456, сигурно има 457 и т.н. На тоя принцип работят всички.

ти си гений бе.. и една ид3 библиотека и айде.. !
верно, че имаше ограничение 1000 заявки. Имаше някакъв софтуер TOR - анонимно p2p прокси вземи го виж ;) Малко е бавно, ама за 70 милиона заявки ще се примириш :)
 

Горе