SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

div с position fixed дертове

batzidi

New member
Привет.
Имам следние проблем: сайт на който с jquery има зададен голям бекграунд който се ресайзва според големината на екрана. Пред него има един div с картинка прозрачна и под този div има друг div с текст (ще бъде от 1 ред до не знам колко точно). div-а с прозрачната картинка е с position: fixed, за да може да стои винаги горе. Идеята е след като се скролне надолу текста от дония div да се скрива зад div-а с прозрачната картинка. Скрол бара го мъча да е с височина по цялата видима област на браузъра. Пробвах няколко неща но нищо не помогна.


Всяка помощ ще е от полза. А ако сте виждали такива сайтове ще се радвам на линк на ЛС, че да видя как са го постигнали.

Благодаря
 
Последно редактирано:
Re: div с position fixed дертове

Не, да не се вижда изобщо докато се скролира (ако има повече текст)

В момента като скролнеш и текста се вижда зад прозрачната картинка - опитвам се да го скрия
 
Re: div с position fixed дертове

ами... направи картинката непрозрачна... или аз нещо не разбирам целта...

другият вариант е да сложиш картинката в див, който е с цвят на фона като страницата, примерно бял...
 
Re: div с position fixed дертове

Значи проекта е както следва - въпросната прозрачна картинка е горната част е прозрачна е долната част представлява меню - менюто няма да е проблем да е солиден цвят но горната част остава прозрачна. За фон на сайта е тази голямата картинка на която пише, че е с jQuery (реално за всяка страница ще са различни снимки на компанията; забелязали как катопроменяш размера на браузъра се поменя и самия фон).
Аз го мъчих цял ден и го докарах до резултат - скролера ако има такъв да не почва от началото на страницата а да е малко по - надолу, но се грозна работа става.
Благодаря за помощта, но и аз си мисля, че с тоя прозрачен png няма да може да скрия текст зад него.
 
Re: div с position fixed дертове

Така говорих с дизайнера и той смени дизайна на сайта, така че може да се трие тази тема. Все пак ако някой има идея или решение ще се радвам да го сподели
 
Re: div с position fixed дертове

добави в стила на първия див background-color:#EBEBEB; и си готов т.е да стане така:

<div style='width: 100%; position: fixed; height: 100px; margin: 0 auto; z-index: 10; background-color:#EBEBEB;'>


едит: сега видях че KOBRETI ти е написал какво трябва да направиш
 
Последно редактирано:

Горе