SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

mathematician

New member
Искам да линкна един сайт. Като идеята е да носи трафик (т.е. популяризиране на нова услуга) и съответно да има тежест пред Гугъла или поне да няма наказания.

Обаче май Sidewide линковете нещо не ги препоръчват напоследък.

Та си мисля няма ли да е по-добре на главната страница (index.html) да бъде DoFollow, пък на другите вътрешните страници да го направя NoFollow.
 
За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

Хехе. Айде стига глупости. Кой не ги препоръчва? Не вярвайте на всичко, което прочетете. Според теб, кое е по-натурално? Кое би направил не-seo? Сайтуайд линкче, все едно блогрол, което си е по подразбиране във всеки блог в света, или тази далавера, дето ти казваш?
 
За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

Подкрепям Скубиду. Кой и къде точно не ги препоръчва, че много често го чета, а така и не съм намерил това твърдение в оригинал.

Като цяло логиката следва да е ... Следвай линка от главната страница / дай му тежест / и го Игнорирай във всички вътрешни ... Т.е. Няма никаква логика при все че някоя вътрешна може да е много по-релевантна от главната
 
За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

Сайтуайд линковете напоследък са със завишени критерии за релевантност, но чак пък да не се препоръчват е пресилено. Сложи го фоллоу, сайтуайд, на видно място в горната част на сайта. Така ще има тежест и за потребителите и за гугъл.
 
За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

За: DoFollow линк само от главната страница - а на вътрешните NoFollow

Благодаря за отговорите.

Както каза Траки - така мислех и аз да го сложа - горе на видно място. Явно сега ще е Follow навсякъде. ;)
 

Горе