SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

domain.v.bg, domainbg.com или domain-bg.com

kkeliov

New member
Здравейте,

Предстои ми да регистрирам домейн за един проект, но в момента се чудя кой би бил най удачния. Изборът ми е между domain.v.bg VS domainbg.com VS domain-bg.com. Вариантът domain.com отпада тъй като вече е зает.

Вие какво бихте ме посъветвали? А и какво Ви е мнението за варианта domain.v.bg?

Благодаря на всички за мненията.
 
Re: domain.v.bg, domainbg.com или domain-bg.com

domain.bg :),
последните два, като не мисля, че има значение дали ще избереш начина с тирето или другия.
 
Re: domain.v.bg, domainbg.com или domain-bg.com

За domain.bg не ми се влагат толкова средства, за сега. v.bg го мислех като вариант тъй като ще стане нещо от рода на hoteli.v.bg, но иначе и на мен ми се струва малко странен. Явно освен за domainbg.com и domain-bg.com ще трябва да се замисля и за .org и .net.

Ще съм благодарен и за други мнения.
 
Re: domain.v.bg, domainbg.com или domain-bg.com

imeto-bg.com -> лично мнение.

Що се отнася до това дали .net или .org - ще ти дам проста статистика взета от .net списанието:

.com - 80 млн. регистрации
.net - 12 млн. -//-
.org - 7 млн -//-
.info - 5 млн -//-

сам си прави изводите :)
 
Re: domain.v.bg, domainbg.com или domain-bg.com

Зависи на какъв трафик ще разчиташ - ако залозиш на силна марка и реклама, то domain.bg, ако ще разчиташ на трафик от търсачка защо да набутваш едно безсмислено bg в домейна - избери duma1-duma2.com - така имаш 2 ключови думи в домейна.
 
Re: domain.v.bg, domainbg.com или domain-bg.com

Зависи на какъв трафик ще разчиташ - ако залозиш на силна марка и реклама, то domain.bg, ако ще разчиташ на трафик от търсачка защо да набутваш едно безсмислено bg в домейна - избери duma1-duma2.com - така имаш 2 ключови думи в домейна.
Да ted е прав, освен ако не държиш непременно да се знае че това има нещо общо с България.
 
Re: domain.v.bg, domainbg.com или domain-bg.com

Тъй като проекта е свързан с България мисля да добавя това bg( с или без - още не съм решил). А за момента ще заложа на трафик от търсачка, за в бъдеще ще видим.

Благодаря на всички Ви за мненията.
 

Горе