SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Facebook проблем с thumbs..

bigger

New member
Имам, а доколкото разбрах и не само аз, доста хора го имат този проблем, когато тръгна да пускам връзка във фейсбук или да ползвам share бутона, не излиза конкретната картинка на клипа, а излиза някаква си там избрана от страницата по незнайно какъв принцип.. Сложил съм картинката над клипа до заглавието и пак не я хваща.. как мога да се оправя с това знае ли някой?
 
Re: Facebook проблем с thumbs..

ами там ти излизат всички картинки които се намират на страницата и съответно имаш възможност да я смениш - дава нещо от рода - 1 of 8 Choose a Thumbnail и с триъгълничетата можеш да си избереш конкретно коя снимка искаш да прикрепиш
 
Последно редактирано:
Re: Facebook проблем с thumbs..

Да, аз така правя, само че е лошо щото имам Share бутон под клипа и ако тръгне някой посетител да го ползва гаранция, че ще е с грешният thumb :(
 
Re: Facebook проблем с thumbs..

проблема се решава, като си регистрираш апликейшън във фейсбук и след това използваш метатаговете, които фейсбук чете оупън граф протокол

повече инфо тук: http://developers.facebook.com/docs/opengraph

даже сега се замислям дали няма да стане и без регистриран апликейшън - пробвай и кажи дали става
 
Re: Facebook проблем с thumbs..

Знам го това, но нямам вариант да сложа url-a на изображението в мета таг og:image, просто кода е изключително смотан, играх си 2 дена и постоянно изкарва грешки :(
 

Горе