SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

ekoplanin

New member
Наблюдавам старнно явление.
Преди месец и половина сайта ekoplanin.bg беше показан на индекса на gbg.bg за известно време и няколко дни след това трафика от гугъл се срина 10 пъти.Престоя 30 дни така и после се върна.

От два дни пак имам показване на сайта в индекса на gbg.bg и днес вече трафика от гугъл е 10 пъти надолу.

Някои да има такъв опит с gbg.bg ?

P.S. Честно казано не ми се вярва сериозен сайт като gbg.bg да е в разрез с гугъла, но втори път се случва такова съвпадение
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Имал съм няколко сайта (поне 5-6) и на български и на английски които са излизали на първа на Гювеча. Даже още по времето когато не се показваха по категории, а в зависимост от броя нови страници стояха по 2-3 дни. Последните показвания в индекса на моя страница бяха преди около 1 месец. И никога не съм виждал да има отрицателен спад в Гугъл. Само по време на престоя там има значителен трафик от Гювеча.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Кой инструмент използваш за статистика? Да не би като дойде големия трафик и да те изключват после за известно време, за да не им товариш сървърите.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Кой инструмент използваш за статистика? Да не би като дойде големия трафик и да те изключват после за известно време, за да не им товариш сървърите.
Това не го разбрах.
Ползвам Аналитикс, WebCounter, Тиксо, и преди време една статистика която работеше на мой сайт ( ако не се лъжа се казваше ББ клоне) и всички показват почти еднакво.
А какво значи някой да ме изключи и от къде идва големия (колко голям) трафик.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Пробвай Statcounter - Това е според мене най-добрия брояч, много полезни показатели и никакво забавяне на статистиките.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

За ekoplanin.bg ползвам analytics и tixo, показват много близки резултати и просто трафика тръгна надолу.
До преди 3 дни имаше средно от Гугъл 500, а сега са 40-50.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Още преди две години съм го събмитнал в гювеча, но само в категориите.
Сега го слагат за втори път като избор на редактора на индекса и съм доволен, защото докарва 100-300 на ден.
Обаче проблема че едновременно спада трафика от Гугъл и съм озадачен.
Може и съвпадение да е.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Би трябвало да е съвпадение, аз имам в момента сайт който е сложен за избор на редактора и няма промяна в трафика от Г. А гбг.бг си носи поне 150-200 уникални на ден :rolleyes:.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Къде е логиката да има влияние gbg изобщо???
Там няма директни линкове, редирект е... може да има влияние само върху трафика.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Значи имам подобен случай с един сайт.
Тук Гювеча няма вина.
От известно време за един от сайтовете искам да изкарам в ТОП-а вътрешна страница, до колкото е по-релевантна от индекса.
Индекса е в ТОП-а твърдо, а вътрешната е на 11-13 място.
Почнах постепенно да свалям линковете от индекса и да ги прехвърлям на вътршената.
В момента в който бота фиксира новите линкове, вътрешната страница изчезна от хоризонта.
А линковете бяха здрави - ПР5 и ПР6
Почаках около седмица, като мислех, че е бъг и като видях че страницата не се връща, си върнах обратно линковете към индекса.
След няколко дни, вътршената страница пак излезе на 11 място.
Почаках около седмица и реших да повторя процедурата :)
Но реших този път да сложа по-слабички площадки ПР2-4
Резултата беше същия :)
От тогава спрях да си правя експерименти, но според мен Гугъл въвежда някакви нови филтри, това е мое мнение.
Същото наблюдавам и по един друг свой проект, така че предстои тепърва да се правят изводи, как се излиза от тази ситуация.
За първия случай само ще кажа, че сайта е тръстов има много висок ПР, бекове с много и авторитетни сайтове.
2-рият сайт е млад, без история и тръстовост.
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

в титле-а пише за гбг и трафика, а пък в поста пишеш за гугъл,пр,линкове и ранкване.... нещо неразбирам.

що ти е да сваляш линкове от индекса и да ги слагаш по други страници?
остави си ги там. направи нови линкове, релевантни към съдържанието на вътрешната страница, ако смяташ, че проблема е в линковете
 
Re: gbg.bg оказва отрицателно влияние на трафика?

Отначалото помислих, че линковете са директни от гювеча (избора на редактора).
А общото е, че на ресурса, като се появят авторитетни линкове, сайта вместо да се вдигне в СЕРП-а, потъва и губи трафика.

А за това "защо ми е да свалям линковете", аз свалям линкове с конкретен анчор и на тяхно място се опитвам да извадя вътрешна страница, до колкото тя е по релевантна от главната и е по-нормално тя да е в ТОП-а + това че би трябвало да бъде и по-евтино излизането там, ако без нито един външен бек страницата е на 11-12 място.
На мен не ми трябва 2 страници да са в ТОП-а (главна и вътрешна)
 

Горе