SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Geotarget за България?

Един клиент иска сайта му да се вижда само от България :eek:

До сега не съм писал подобни неща и не съм се интересувал точно как става - едно време из ludost.net имаше списък с актуални Български IP рейнджове - още ли са валидни и ако да - как най-добре да се ползват? :)
 
Re: Geotarget за България?

Пробвай това тук http://www.free-php-scripts.net/P/Geo_IP
Но най-добре ти препоръчвам да се обърнеш към хостинг провайдъра и да го питаш дали неговите сървиз поддържат забрана и ако е така, направо от уеб сервъра да ти настроят това.
Всички скриптове имат около 80-85% успеваемост, така че не е много сигурно с тях :)
 
Re: Geotarget за България?

MasterBoot, аз точно за това питах тук - опитах да обясня и на клиента това, но уви... :)
В крайна сметка който плаща - нарежда ;)

georgimateev, danke ;)
Ще метна едно око на това ;)
 
Re: Geotarget за България?

така няма ли да стане най-лесно Насе , въпроса е дали листата която имаме е изчерпателна . Към тоя списък от лудост . нет може да се добавят и ipтата на гугъл центровете и няма да има проблем с индексирането :) А твоя клиент да не е radiojoe че и те имат някакъв ограничителен скрипт и е само за бг :) може вместо да ги пращаш на еррор месаже да ги пращаш на 1bclick да кликат :) ::)
header(”Location: http://tvoiatsite.com/error_message.htm”); например първо проверявате със една

написана функция дали ip адреса е в тази листа и ако да да връща 1 впротивен случай 0 и

if(!ip_exist($_SERVER[’REMOTE_ADDR’])):

header(”Location: http://tvoiatsite.com/error_message.htm”);

endif;
 
Re: Geotarget за България?

ако ги пращаш на трети сайт, може да имаш проблеми с гугъл заради клокинг
мисля, е по-добре да имаш страница с грешка и на нея обеснение защо виждат тази страница и няколко линка към послезни мфа ресурси ;)
 
Re: Geotarget за България?

Според мен няма да е зле да ловиш и езика на потребителя.
Разбира се понеже повечето хора не си го слагат да им е bg или bg-bg става само като допълнителна проверка, за там където IP-тата не са в границите.
 
Re: Geotarget за България?

Трафика изрично не искат да е SE :)
Така че това не е никакъв проблем, особено за мен :p
 
Re: Geotarget за България?

Има и друго, на GEOTargeting да разчиташ е малко налудничаво, защото има много нискокачествени ISP-та в БГ, дето не могат даже да им се резолвнат адресите и тогава геотаргетинга ще умира. Някои пък ти връщат адреси от рода на 192.168.0.15 или 10.10.0.3, които са си виртуални. Дали клиентът ти иска да изгуби и всички тия клиенти? По принцип т'ва се прави, като ти се върже сървъра на BGpeer само (както data.bg и другите), обаче тогава губиш всичкото БТК и още няколко доставчика. Вече ако си малко по-хитър, можеш да ги преплетеш двете, но си е играчка.
 
Re: Geotarget за България?

georgimateev, обясних им това на клиентите - казаха, че за тях е ОК - какво повече да им кажа ? ;)
Да седна 10 дни за без пари да им вкарвам ръчно IPтата на известни и неизвестни ISPта няма да стане (.)(.)

И аз не ги разбирам, но май ги притеснява copyright-а на съдържанието им :)
 
Re: Geotarget за България?

Мисля че след като си им обяснил, най-вероятно са наясно какво точно искат.
Може да им предложиш да забраните БГ ИП-тата на някои търсачки, които кешират съдържанито.
 

Горе