SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

GoDaddy и Avast - неповторима комбинация

fani7117

New member
Здравейте,
Незнам дали темата е за тук - може би е за боклука, но аз да се оплача. Пред повече от седмица "някой" е влязъл в акаунта ми в GoDaddy и е променил NS-ите на 90% от домейните които са регистрирани през този акаунт ( около 90 домейна бяха пренасочени към сайтове с п.рн0 или вируси ). Пиша "някой" в кавички, защото от татенцата се опитват да ме убедят, че акаунта е бил хакнат. Поисках информация за IP и час на влизане, но се оказа че такава информация не предоставят поради простата причина че нямат (не говоря за хостинг акаунт). Както и да е ... смених пароли, пинове и всичко както си му е реда, върнах NS-ите на всички домейни както си бяха ( мислех че ще бъде лесно - но за 90 домейна, на различни хостинги се оказа че отнемало немалко време). Предположих че всичко е ОК и прежалих 2М импресии за 2 дни които изгубих - мислех си че всичко е заради кешираните NS-и. Трафика обаче скочи само с 1/3-та от този, който би трябвало да имам. След доста обстоен преглед на статистики разбрах, че проблема е в антивирусната програма Avast ( не съм предполагала че толкова много хора я използват). Понеже всички сайтове се хостват на няколко IP адреса на собствен сървър, хубавците от Аваст са решили да блокират в антивирусната всички домейни които са на тези IP адреси независимо че много от домейните въобще не са в GoDaddy или не са с променяни NS-и. Писах им писма но 6-ти ден няма отговор, звънях и на телефоните от сайта в Америка и Германия, но там ме препращат от централа в централа и не стигам изобщо до разговор с техен служител. Чудя се какво да направя!! Обмислям варианта да сменя сегашните IP адреси с нови, но като знам колко "добре" настроени кеширащи сървъри има ( в главата ми веднага изплуват БТК ) и се замислям, дали това няма да е по зле като вариант.

НАКРАТКО ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕ ИМ СЕ ЧЕТЕ:
"Хакнат" акаунт в godaddy -> променени NS-и и пренасочени към п.рн0 сайтове и такива с вируси-> аваст блокира сайтовете -> от аваст не отговарят -> качествения трафика е блокиран -> няма трафик - няма пари :)

Някакви съвети?
 
Re: GoDaddy и Avast - неповторима комбинация

Аваст са чешка фирма, потърси ги някъде там, в Чехия, а не в САЩ или Германия.

Имат и ФБ профил, пиши им и в ФБ.
 
Последно редактирано:
Re: GoDaddy и Avast - неповторима комбинация

Ако си сигурен, че е блокирано по IP, а не по домейните и са на едно място, помоли хостинга да ти сменята IP-то. Най-вероятно могат да го направят и без да се сменят DNS-ите.

И е хубаво да успееш да се свържеш с Аваст.
 
Re: GoDaddy и Avast - неповторима комбинация

Ако си сигурен, че е блокирано по IP, а не по домейните и са на едно място, помоли хостинга да ти сменята IP-то. Най-вероятно могат да го направят и без да се сменят DNS-ите.

И е хубаво да успееш да се свържеш с Аваст.


Сигурна съм че са блокирали IP-тата, защото имаше домейни, които не са регистрирани в татенцата, но и те са блокирани от Аваст.
 

Горе