SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google и IP

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Тук Google леко си признават че shared IP не е много добра идея

http://groups.google.com/group/Google_Webmaster_Help-Indexing/browse_thread/thread/1973c511f2a0ace/

Lots of sites are hosted on shared IPs. If this had a negative effect
on ranking, it would harm most of the sites on the web--and that's not
good for small webmasters or for our users. So, understandably,
sharing an IP should not have an effect your ability to rank.

btw все ми се струва че някъде имаше лаф по темата, но не можах да я намеря :-(
 
Re: Google и IP

тука в основни линии се казва точно обратно

много сайтове са хостнати на споделени IP-та. ако това имаше негативен ефект, то би навредило на повечето сайтове в мрежата -- и това не е добре за малки уебмастъри и за нашите потребители. Така че, разбираемо, споделяна на IP не би трябвало да има ефект върху способността ви да се ранкнете


малко дървен превод ама за толкова време толкова
 
Re: Google и IP

Така де щом аз имам пр5 със споделено ИП, значи ако не е споделено ще имам 6 7 така ли даго разберем :) ?

разбирай че в текста горе се говори за ранкване а не за PR
 
Re: Google и IP

аз винаги чета какво казват от google като дявола евангелието :) споделят ли че няма значение - значи има :)
 
Re: Google и IP

аз винаги чета какво казват от google като дявола евангелието :) споделят ли че няма значение - значи има :)

според мен пряко е минимално
ама ако има пък някой сайт за ... възрастни там може и да попаднеш
 
Re: Google и IP

Всъщтност Мат Кътз беше споменал, че е възможно да има проблеми ако на едно IP има много сайтове, разбира се не точно по този начин, ама това се имаше в предвид :)
 
Re: Google и IP

Как реагира гугъл на смяна на един домейн айпито на друго ?
/или не реагира ?/

това го правих доста за един и същ домейн в рамките на един месец и нямаше последици
някой ако е имал да си каже
 

Горе