SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google със собствен браузър?

Re: Google със собствен браузър?

Някой, който е пробвал и Safari може ле да каже сравнение? Защото всичко израчено дотук го има и там, а и са базирани на същия енджин ... и девелопър менюто си го има там... освен, че са обърнали табовете и имат много бъгове име ли някакво предимство все пак пред Сафари?
 
Re: Google със собствен браузър?

Лисичката като работи 20-30 минути и почва да ми лапа по 100-150мб рам, даже и само с един отворен таб.
Добре е и е лекичък.
 
Re: Google със собствен браузър?

Лисичката като работи 20-30 минути и почва да ми лапа по 100-150мб рам, даже и само с един отворен таб.
Добре е и е лекичък.
връщам си думите назад :)
Колкото таба имам отворени, толкова процеса chrome.exe имам в task manager-a.
Може би там му е тайна за бързата работа, всеки таб е нов процес и използва отделно паметта и cpu-то
 
Re: Google със собствен браузър?

Ползвам го от няколко часа и съм впечатлен. Радва ме лекотата и семплият интерфейс, а developer меню и inspect element са много яки неща :)

По принцип предпочитам и ползвам ИЕ7, а съпругата ми - Файърфокс и по този повод от няколко дни наблюдавам как минимизираният и браузър с разни наотваряни табове гълта около 90% от процесора (?!) , а няколко продукта на Адоби , които съм отворил накуп не постигат този ефект...
 
Re: Google със собствен браузър?

Според мен имат реални шансове да минат FF. Имат добро ядро, интерфейса им е супер. Бързо е и интуитивно. Трябват му само разширения и малко повече опит.

3-ката на FF е много зле. Да не говорим, че като го затворя, се спира 5 минути, през които не мога отново да го отворя и ме изнервя отвсякъде. А тези звездички в адрес бара... ужас.
 
Re: Google със собствен браузър?

Според мен имат реални шансове да минат FF. Имат добро ядро, интерфейса им е супер. Бързо е и интуитивно. Трябват му само разширения и малко повече опит.
По вероятно е да направят реклама на Apple изглежда. Фактите са, че ползват "техния" енджин и просто са го брандирали и вкарали в техния Gears фреймуорк. Аз ще си остана с FF+Safari combo. Гугльовците като не са се оправили със стабилноста на нишките и пускат процеси. Тънкия момент обаче е, че 20 нишки заемат доста по малко памет и CPU за същата свършена работа от 20 процеса така, че тези, като мен, които имат поне толкова табове отворени 24/7 не се кефим, че не са попрочели малко книжки за многозадачно програмиране. Съветвам и тези, които искат лек и стабилен браузър да пробват Safari ползвам го като втори браузър от няколко месеца и съм много доволен от него.

Иначе за памет с FF2 и с Opera 9 съм пълнил по 1.5GB памет като се поотплесна :)
 
Re: Google със собствен браузър?

поредния браузър. нито първи нито последен. а от гледна точка на google поредна инвестиция, колкото наложиха онлайн офиса си толкова и браузъра. не мога да разбера за кво са тия Радини вълнения...
 
Re: Google със собствен браузър?

Някой, който е пробвал и Safari може ле да каже сравнение? Защото всичко израчено дотук го има и там, а и са базирани на същия енджин ... и девелопър менюто си го има там... освен, че са обърнали табовете и имат много бъгове име ли някакво предимство все пак пред Сафари?

един от лаптопите ми е Apple не виждам никакви предимства
 
Re: Google със собствен браузър?

в един друг форум коментирахме браузъра и ... в EULA има доста интересни неща
http://gizmodo.com/5044871/google-c...create-using-chrome-from-blog-posts-to-emails
By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any Content which you submit, post or display on or through, the Services.
 

Горе