SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

google analytics - въпрос

Windboy

New member
Здравейте, имам един въпрос относно брояча на гуугъл. Днеска се регистрирах сложих кода на скрипта в страниците, обаче все още не отчита брояча или поне не го показва в акаунда. Та въпроса ми е след колко време горе долу започва да отчита брояча след като е сложен кода на страницата ?
 
Re: google analytics - въпрос

Ти хубаво си го сложил, ама Гугъл дали е засякъл кода?
Ако ти пише Status -> Code not received (по памет), трябва да цъкнеш "Edit" -> Check Status Code (пак по памет) и да ти е в статус "Pending", т.е. че вече събира данни и до 24 часа приблизително ти връща резултати вече.
 
Re: google analytics - въпрос

Ами излиза ми това

Tracking Status: Waiting for Data
Analytics has been successfully installed and data is being gathered now.
 
Re: google analytics - въпрос

Не са съвсем realtime статистиките на аналитика :)
 
Re: google analytics - въпрос

С риск да минем тотално офтопик, при мен статистиките в Гугъл вървят с точност от 1 час най-много.
Тоест най-късно към 1 вечерта ми дава същата цифра за предния ден, както и когато и да е по-късно.
Много рядко прибавя 1-2 посещения към тая цифра.

А през деня, докато си вървят положението е същото, като ги сравнявам с "частната" статистика, пак с час грубо.
 
Re: google analytics - въпрос

по принцип не трябва да има забавяне на статистиката но от вереме на време се случва
 
Re: google analytics - въпрос

Здрасти отново, имам още едно малко въпросче. Значи статистиката тръгна обаче отчита посещенията само на сайта, а на форума не. Кода е сложен и във форума адреса на форума е на същия домейн и се намира на адрес от вида домейн/форум . Някакви идей как да подкарам брояча и във форума да отчита ?
 
Re: google analytics - въпрос

Здрасти отново, имам още едно малко въпросче. Значи статистиката тръгна обаче отчита посещенията само на сайта, а на форума не. Кода е сложен и във форума адреса на форума е на същия домейн и се намира на адрес от вида домейн/форум . Някакви идей как да подкарам брояча и във форума да отчита ?
вкарваш кода в темплейта на форума. Най-често нещо от сорта footer*
 
Re: google analytics - въпрос

вкарваш кода в темплейта на форума. Най-често нещо от сорта footer*

Там съм го вкарал, обаче беше малко по - горе над един друг джава скрипт. Сега го бутнах най-долу и ще видим дали ще започне да отчита.
 
Re: google analytics - въпрос

Проблема още си го имам. Най-страното е че като сложа кода в overall_footer.tpl ми зарежда форума, но отдолу бар лентата ми изписва "Done, but with error on page" . Слагам кода точно над </body> вече се чудя от какво може да е.
 
Re: google analytics - въпрос

Ако някои има идея как да го оправя ще съм много благодарен, понеже вече с това тиксо не издържам.
 

Горе