SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google Page Rank

Здравейте, струва ли ми се или след новия update на page rank всичко се е обърнало. Забелязвам, че сайтове които бяха с pr4 сега са на 0, а сайтове почти без линкове имат pr2 и 3. Споделете мнения по темата.
 
Най-много ме озадачава този сайт - famous.bg. Купихме домейна с pr4, имаше инсталиран Wordpress и дотам. Сега като му се смениха DNS-ите е паднал на 0. Същото се случи и с още един сайт. Възможно ли е Google да почва да ги смята като нови сайтове от 0-та, или нещо друго е оплескано. Моля споделете мнения :)
 
Последно редактирано от модератор:
За това дето питаш не знам дали го правят, но се сещам за още една полза от PR и също и евентуална причина за проблема. Може да са наказани ръчно. На мен на един домейн така ми падна на 0 и имаше ръчно наказание. Добави ги в google webmaster tools и там виж дали ще ти изпише че има ръчно наказание.
 
Най-много ме озадачава този сайт - http://famous.bg/. Купихме домейна с pr4, имаше инсталиран Wordpress и дотам. Сега като му се смениха DNS-ите е паднал на 0. Същото се случи и с още един сайт. Възможно ли е Google да почва да ги смята като нови сайтове от 0-та, или нещо друго е оплескано. Моля споделете мнения :)

Имам чувството, че е заради линкове от съмнителни сайтове - поне като хвърлих един поглед - може да има наистина някакво наказание.
 
Можеш да имаш и алгоритмично наказание. Или далеч по-тежкия случай е да имаш наложено ръчно наказание, което обаче да не се показва във GWT. Мисля, че Иво Апостолов разправяше за подобен случай.

Както и да е - PR отдавна не е това което беше.
 
Няма намерени мерки срещу спам в мрежата, предприети ръчно спрямо сайта. - не е това :)

На мен в GWT не ми се показа наказанието година и половина, дори май беше и повече. После изведнъж излезе надписът, в рамките на по-малко от месец се преборих сам и ми го махнаха. Но докато го изпишат и разбера какво става, полудях да търся под вола теле, включително с помощ от колеги тук.
 
Не знам, дано не е наказание. На мен лично не ми се вярва, тъй като сайтовете си се индексират нормално. А и не знаех че наказанията удрят в page rank-а :D. Има ли друг начин да разбера дали и какъв тип наказание имат сайтовете, освен GWT?
 
Ръчно наказание което не се показва в GWT, nice a? ;-) но при всички случаи падането на PR от 4 на 0 или unranked не е на добро. Сещам се за подобен случай в който след блокиране на индексацията от грешен каноникъл се случи подобно нещо, като при следващ ъпдейт сайта си възстанови 4та.
 
Между другото понякога се получава следното. Правиш сайт, пускаш го в няколко директории или правиш няколко dofollow блог коментара, минава PR ъпдейт, сайта получава PR 4, шокиран си и се радваш, но не се оплакваш, след месеци на следващия ъпдейт има PR 0, 1 или 2 въпреки че има много повече линкове от преди.

Оказва се, че една от директориите или блоговете е с PR4 или 5 и показва сайтуайд линк към последно добавените сайтове/коментиращи. Същевременно в този момента, в който твоя сайт е бил последен е минал и ъпдейта дето ти е праснал 4 :).

Но това е рядко явление де. При теб едва ли е станало точно това.
 
Как се проверява алгоритмично наказание? Изобщо трябва ли да ми пука за PR?
 
Shit, това беше картинка с meme gen-а "one does not simply ask for GTPR in 2014" но вашата мъшийна я строши с това, ок.
 

Горе