SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google PR с един сайт

human

New member
Здравейте,

наскоро получих e-mail от Google за 1 сайт, че били забелязали, че се опитвам да манипулирам PR и да им пратя сайта си за преразглеждане, като оправя сайта според правилата им. Не направих нищо, чаках да видя какво ще стане.
Сайтът продължи да се класира в Google, както преди, но Google PR падна на 2. НО! От време на време PageRank-а е 4. При няколко рефреша, веднъж например показва 4-ка.

Минаха ъпдейти, глупости и продължава да си го прави тоя номер.

Та, изобщо има ли връзка мейла от Google с странностите с PR?

Ето го и мейла:

Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://сайт, Установихме, че някои от страниците на сайта Ви може да използват методи, несъответстващи на Указанията на Google за уеб администратори. По-точно, търсете потенциални изкуствени или неестествени връзки в сайта си, водещи към други сайтове, които може да имат за цел да манипулират PageRank. Примерите за неестествено свързване включват продаване на връзки с цел отговаряне на изискванията на PageRank или участие в схеми за връзки. Съветваме Ви да направите промени в сайта си, така че да отговаря на нашите указания за качество. След това, моля, изпратете сайта си за преразглеждане за резултатите от търсенето с Google. Ако имате въпроси за това, как да разрешите този проблем, моля, посетете Помощния форум за уеб администратори за поддръжка. Поздрави, Екипът на Google за качество на търсенето
 
Re: Google PR с един сайт

Да не би да е заради линка - За реклама ?
всъщност не те отвежда към въпрешна страница, но от къде да ги знаеш...
 
Re: Google PR с един сайт

Аз знам заради какво е. Друг е въпроса, че няколко месеца след като го сложих, Google прати съобщението.
Въпроса ми обаче е за Pageranka, това ли му е наказанието на Google и защо не го сваля окончателно, а продължава да е променлив?
 

Горе