SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google Screenwise

tymothy

New member
Явно от Гугъл ще наблягат все повече на поведенческия фактор. И го правят доста категорично :) Най-прекият път към сърцето са парите.

Google
 
Re: Google Screenwise

Те от край време са минали на тази вълна, но това проучване си е чист Big Brother

Аз преди повече от 3-4 месеца гледах по Discovery за някакъв онлайн магазин в америка, и естествено го разгледах, от тогава изключително често ми се на голяма част от сайтовете с Adsense ми се показват реклами на конкретния магазин.
 
За: Google Screenwise

За: Google Screenwise

Ами нека се развиват. Аз все повече забелязвам как Google харесва изключително много сайтове на които знам, че потребителите прекарват време и са им полезни, дори и да нямат почти никакви линкове. А други с много линкове, дето не са много полезни и хората не стоят много, пък много не ги обича. Общо взето Goolge поумнява. Ние трябва просто да правим полезни сайтове и ще ни е все по-лесно да ги развиваме и оптимизираме.
 
Re: Google Screenwise

Скуби, определено. Винаги съм стоял на тая кълка, че полезността е недостатъчно, но необходимо условие за успеха на определен проект. А потребителското внимание, ако трябва да го класирам в онези фактори, които опрелеят позицията на сайт във СЕРП-а, ще бъде в топ 3 на критериите. Виж алгоритмизирането на това нещо е доста по-трудно, но вече търсачките имат достатъчно средства, за да го наблюдават( да не говорим и за достатъчното пари :) ) .
 

Горе