SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

google vs tyxo

yavorya

New member
Здравейте отново. От няколко дена си сложих tyxo в igrite.com
До сега ползвах само analytics.
Още от самото начало ми направи впечатление, че броя уникални регистрирани в тиксото са значимо по-малко от тези в аналитикс.
До днес си мислих, че това се дължи на технологията на отчитане. Но днес погледнах статистиките на друг сайт с близка до игрите посещаемост. Оказа се, че там разликите са минимални.
Бихте ли споделили какво е положението при вас? Има ли фрапиращи разлики?
 
Re: google vs tyxo

ilieff каза:
Ползвам тухо само на един сайт. Както и при georgimateev има разлика от около 10% в полза на тухо.

Как в полза на Tyxo?
Статистиката ми за вчера е следната:
Tyxo
Посещения:15 500
Уникални:8 814
Импресии:161 461

analytics
Посещения:24,162
Уникални:12,676
Импресии:159,048
 
Re: google vs tyxo

В смисъл, че посещенията отчетени от тухо са с около 10% повече от тези отчетени от аналитикс.

Така като ти гледам статистикиката, импресиите са почти едни и същи. Предполагам алгоритъма на тухо и аналитикс отчитат по различен начин посещенията и от там идва разликата.

Но аз на тухо не му вярвам много. Напоследък много се дънят.
 
Re: google vs tyxo

И аз съм си задавал този въпрос и отговора за мен е еднозначно ясен.
В интернет има една общоприета мерна единица и това G.analytics.
Всичко останало са вариации на тема броячи. :)

П.С. А тиксо изглежда имат проблеми от доста време
 
Re: google vs tyxo

при мен пък от толкова броячи не знам точно колко е разликата ,но в тиксо отчита повече при мен май вероятно ,защото на някой страници го има а гугъл аналютик липсва тук таме , може и при теб да е подобно, макар че импресиите пасват.
 
Re: google vs tyxo

ilianskim каза:
при мен пък от толкова броячи не знам точно колко е разликата ,но в тиксо отчита повече при мен май вероятно ,защото на някой страници го има а гугъл аналютик липсва тук таме , може и при теб да е подобно, макар че импресиите пасват.

Напротив.
Tyxoto е на всякаде.
Докато за analytics имам отделни броячи за mania.igrite.com, gsm.igrite.com и pc.igrite.com
Така, че излиза липса още на около 1000 посещения.
 
Re: google vs tyxo vs webcounter

Re: google vs tyxo vs webcounter

Ето стандартите на tyxo:

1. Посещения - Общ брой потребителски сесии. Потребителска сесия е: посещение на сайта което продължва до 1 час след последната активност на потребитeля
2. Уникални - Брой посещения на различни потребители в рамките на денонощие 00-24ч.
3. Импресии - Брой зареждания на страницата (презареждания)

Coockie-то на tyxo за уникални е за денонощие, за това те показват по-малко от други сайтове, където defaulta е 1 или 2 часа.
Дори за посещение имат coockie от 1 час, а това например в web counter според мен липсва (което е в реда на нещата).

Като цяло концепцията на броене на Tyxo там е объркана. Посещенията трябва да са без coockie, a пък уникалните на 25 минутни сесии - стандарта на webtrends.


biks каза:
И аз съм си задавал този въпрос и отговора за мен е еднозначно ясен.
В интернет има една общоприета мерна единица и това G.analytics.
Всичко останало са вариации на тема броячи. :)

Тук не мога да не възразя, тъй като правихме скоро изследване на броячите в интернет, включително и сравнителен анализ на Urchin (оригинала на Analytics) и Google Analytics. Urchin все още се предлага като платена версия, струва над 1000 USD годишно и разликите между него и analytics са огромни - над 40% за някои статистики. Т.е. Analytics броеше доста повече от Urchin.

Истината е винаги някъде по-средата, но поне имресиите/хитовете на всички каунтери и броячи би трябвало да съвпадат. Analyticsa е все пак безплатен софт и като такъв не е много точен.

P.S. Други поричини за разлики в броячите са базата данни с ботове, 3d party coockie Или 1st party coockie и т.н. и т.н..

Надявам се съм бил полезен
 
Re: google vs tyxo

Истината е винаги някъде по-средата, но поне имресиите/хитовете на всички каунтери и броячи би трябвало да съвпадат. Analyticsa е все пак безплатен софт и като такъв не е много точен.

Интересна тема се заформи. Имам 1 въпрос:
- Защо мислиш, че Г. , който купи Урчин ще си вкара автогол предлагайки един безплатен грешно/не точно/ отчитащ продукт ? Едва ли имат полза от некоректна статистика, а се съмнявам, че уникалните или импресиите от GA ги умножават по някакъв коефициент.

Ако имаш възможност да правиш безплатен анализ на трафика ти готов ли си да ползваш грешна - завишена информация и на тази база да си правиш изводи и анализи ?

NB Може би ще е полезно да публикувате сравнителния анализ които сте направили във форума.
 
Re: google vs tyxo

Ето статията, която ползвахме за основа на заключенията относно GA и Urchin.

http://www.imulus.net/george/search-engine-management/google-analytics-is-under-reporting-or-is-it/

Ние по-скоро се интересувахме от метода на отчитане с coockie, 1st и 3d party coockies. Проблемът беше, че голяма част от уникалните посетители не се отчитат изобщо от повечето броячи. Тази наша констатация се потвърди. Ето доклади на WebTrends Inc и JupiterResearch изследващи проблема с coockies на броячите:

http://www.webtrends.com/upload/BB_1st_Party_Cookies_FINAL.pdf (безплатен)

http://www.jupiterresearch.com/bin/item.pl/research:concept/79/id=96127/ (платен)


Иначе Google не се компроментират по никакъв ако analytics покаже други резулати, защото няма твърдо мнение относно това, чия информация е най-точна. Пък и не че софта им е лош, всичко е въпрос на настройки, технически методи т.нат... Ако те показват завишени посещения, може би имат оригинален маркетингов подход - кой би сложил брояч който брой много по-малко от другите? Малък трик ;)
 
Re: google vs tyxo

Хубавото на GA е, че не ти разваля стандартизацията на сайта. Другото хубаво, е че различава уникалния посетител от ботове и скриптове, които взимат някаква информация от сайта.

За Tyxo мога да кажа, че съм против готови скриптови броячи, които ти вкарат една камара код в страницата, развалят й валидацията и на всичкото отгоре си взимат връзка от теб.

Може би най-доброто решение е в брояч, който се инсталира на сайта и под най-ниско ново си прави отчетите и анализите. За съжаление още не съм намерил пълноценен такъв.
 

Горе