SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Javascript (jQuery) щуротиика - специфична врътка

Gesha Yaneff

New member
Здравейте.
Абе играя си тука с JS/jQuery доста по-сериозно, от колкото обикновенно и почнах да се задълбавам.
Та идеята е почти като на PPC-тата. Имаме списък, който применро се казва "View Ads", и излизат боксове, на които като цъкнеш излиза точка и текста в бокса се сменя на "Click on the red dot" (примерно), и като се цъкне на тая точка зарежда адрес.

Така де, всичко до тука е окей. Въпроса, е че като цъкна на един бокс, излиза текста "Click on the red dot" - окей, но не цъкам на точката, а цъкам на друг бокс, в който също излиза текста - окей, но на предния бокс трябва да се върне стария текст(който е бил преди да се натисне бокса първоначално).
Са.. логиката е че трябва като цъкнеш на друг бокс (различен от първия, който си натиснал) без да си цъкнал на тая точка от първия, трябва да се върне текста.

Пример/демо: jQuery Science :D
Цъкнете на първия бокс с бял фон, после на втория. Трябва като се цъкне на втория, първоначалния текст в първия да се върне, а не да си остава "Click on the red dot".

Ако има запознати - примера прилича баш на Neobux ads listing-a. Даже "червната точка" е от тях :D

ПС: Некво наследяване, некви чудесии, ама не знам.
 
За: Javascript (jQuery) щуротиика - специфична врътка

За: Javascript (jQuery) щуротиика - специфична врътка

Не ти трябва jquery дори за това :). Ако слоя има ID можеш да му вземеш цялото съдържание със:
Код:
var text_div = document.getElementById('id_na_sloia').innerHTML;
и после да го слагаш където искаш:
Код:
document.getElementById('id_na_neshto_drugo').innerHTML = text_div;
 
За: Javascript (jQuery) щуротиика - специфична врътка

За: Javascript (jQuery) щуротиика - специфична врътка

То че не ми трябва - не ми трябва. Ама така съм тръгнал, а пък и става въпрос за няколко едновременно. Въпроса е да се връща старото състояние, а не както се вижда, остават с последното - "Click the red dot".
Идеята е да са динамично генерирани боксове и по дата-атрибутите да се определя - уж да няма много ID-та, а и са неудобни за позлване при много бройки резултати.

Нещо с toggle (някои от toggle-ите) евентуално, ама не може да ми хрумне :D Изперках.
 
За: Javascript (jQuery) щуротиика - специфична врътка

За: Javascript (jQuery) щуротиика - специфична врътка

Решение: Clixeason - точно това, което исках. :) Server-side имплементацията вече лесно. :)
Естествено, не е лесно да си "най-добрият" - та трябва сам да се мъчиш hahahaha , базик. :)

Благодаря все пак.
 

Горе