SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

marquee в серпа

nikchobg

New member
Има интересни резултати в серпа, когато се потърси по ключови думи ВКС Опиц. Както Г, така и Б, включват един скролинг марк в първите резултати, които водят към ВКС. Ако погледнем сорса на страниците, ще видим, че keywords и description са крайно нерелевантни. Marquee-а е силно релевантен и новинарски, леко неформален, в началото е, няма H1, и търсачките го явно го оценяват добре и го предпочитат за включване в серпа.

Та мисълта ми е, дали, ако търсачките по една или друга причина не уважават description и H1, може би marquee може да свърши работа. Дали например е необходимо сайтът да е с бързо променящо се съдържание? Дали този текст в marquee би се задържал в серпа дълго време?
 
  • Like
Реакции: Alf
За: marquee в серпа

За: marquee в серпа

При мен няма подобно нещо в нито една от търсачките. Да не те подвеждат някакви твои лични настройки на браузъра?
 
За: marquee в серпа

За: marquee в серпа

При мен няма подобно нещо в нито една от търсачките. Да не те подвеждат някакви твои лични настройки на браузъра?

Търсенето ми в Г. е на български, без история, UI на български, без динамично търсене, без safe search. В Б. настройките ми са по подразбиране, moderate filtering. Нямам каквито е да е приставки, които влияят на търсенето. F15.
 
За: marquee в серпа

За: marquee в серпа

diabolic.bg, не знам дали и теб не те подведе заглавието - аз отначало очаквах да видя текст да се движи в резултатите, но става дума, че е предпочел Г да вземе текст от тоя таг, това може да се види като видиш първата страница примерно е при мен.
 
За: marquee в серпа

За: marquee в серпа

diabolic.bg, не знам дали и теб не те подведе заглавието - аз отначало очаквах да видя текст да се движи в резултатите, но става дума, че е предпочел Г да вземе текст от тоя таг, това може да се види като видиш първата страница примерно е при мен.
Ами да, същото очаквах и аз. :D
 
За: marquee в серпа

За: marquee в серпа

Ами да, същото очаквах и аз. :D

Ха-ха :) За това не съм си и помислил, като крайно невероятно. Извинявайте!
 

Горе