SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

meta тагове за WP

Federal

New member
Инсталирах безлатна тема на WP. Напарвих доста страници в нея, но погледнах в source и видях следните неща:

<meta name='robots' content='noindex,nofollow' />
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0" />

Не съм качвал никакви модули за СЕО към системата. Според вас, какво трябва да направя, тъй като мисля, че първия ред показва на Г да не индексира съдържанието? Също ми липсват и meta описанията за всяка страница.
 
За: meta тагове за WP

За: meta тагове за WP

Навярно си забранил индексирането на сайта от търсещите машини. Я провери във Settings -> Reading дали "Search Engine Visibility" ти е отбелязан. Ако е маркирано го махни - това пречи на индексирането, ако не е маркирано явно някой др. компонент бърка работата.
 
Re: meta тагове за WP

robots-a най-вероятно не е от темата а от настройките на WP-то.

Settings Reading Screen - Виж дали имаш отметка на "Discourage search engines from indexing this site" (едит: Малко се дублирахме с mobilio, но... :) )

Другото е за мобилни устройства, остави го така :)
 
За: meta тагове за WP

За: meta тагове за WP

Благодаря ви, отметката беше отбелязана и я премахнах.
 

Горе