SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Microsoft Makes $45 Billion Bid To Buy Yahoo

Re: Microsoft Makes $45 Billion Bid To Buy Yahoo

Ами конкуренцията да предложи нещо повече, за да намали пазарният процент на Г и да ги свали от позицията им на Господ. С обединяване едва ли ще постигнат нещо... Г пак ще си държи 60-70%, а Яхусофт ще стигне 20-30%.
тук малко бъркаш понятията. Y$ би държало доста по голям дял от гугъл в US а това си е "офис в идеален център" както и даго гладаш. Гугъл ще е в доста неизгодна позиция в редица направления. Например hotmail+yahoomail са далеч пред gmail, MSN Messenger+Yahoo messenger са солиден дял също, който е много отвъд дяля на гугъл, но най важни са както казах по горе yahoo.com, който има повече посещения от google.com и при това са от US не от Азърбейджан(нищо против Азърбейджан нямам) и Yahoo Ads. Друго е shopping мрежата на яху през която M$ могат да си лансират платежната система която разработват.

Също относно самия сърч мисля че MSN имат доста раздвижване напоследък тенденциите им по моите сайтове са на 95% същите като на гугъл от което поне за мен следва че индексират яко и имат стабилен алгоритъм можеби сръвним с гугъл(малко силни думи ама все пак такива са данните които виждам) като вържеш към това трафика от яху и ето ти на солиден дял и в сърча.

Та накратко гуглите имат много за какво да мислят. Никой не дава 50bil за да е втори ;)
 
Re: Microsoft Makes $45 Billion Bid To Buy Yahoo

тук малко бъркаш понятията. Y$ би държало доста по голям дял от гугъл в US а това си е "офис в идеален център" както и даго гладаш. Гугъл ще е в доста неизгодна позиция в редица направления. Например hotmail+yahoomail са далеч пред gmail, MSN Messenger+Yahoo messenger са солиден дял също, който е много отвъд дяля на гугъл, но най важни са както казах по горе yahoo.com, който има повече посещения от google.com и при това са от US не от Азърбейджан(нищо против Азърбейджан нямам) и Yahoo Ads. Друго е shopping мрежата на яху през която M$ могат да си лансират платежната система която разработват.

Също относно самия сърч мисля че MSN имат доста раздвижване напоследък тенденциите им по моите сайтове са на 95% същите като на гугъл от което поне за мен следва че индексират яко и имат стабилен алгоритъм можеби сръвним с гугъл(малко силни думи ама все пак такива са данните които виждам) като вържеш към това трафика от яху и ето ти на солиден дял и в сърча.

Та накратко гуглите имат много за какво да мислят. Никой не дава 50bil за да е втори ;)


Отново съглсен :) nikoladd с теб ще стане така че имаме сходни виждания вършу нещата :)
 
Re: Microsoft Makes $45 Billion Bid To Buy Yahoo

Да, съгласен съм с теб, но във всичко за което пишеш има "ще", което никак не бута Гу от позицията има на Господ.

И докато вторият и третият се побутват, Г мощно навлиза и в мобилното търсене:
Google and Nokia Team Up on Search
, освен това не се знае до къде ще навлезе и Андроид ОС-а, които беше представен вчера, като впечатленията са доста добри: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2259431,00.asp

АОС разбира се е отворена система, която ще може да се конфигурира и настройва, което не пречи Г да изсипе всичките са благини в базовата конфигурация, и като се има предвид средното ниво на потребители, то приложенията на Г ще бъдат оставяни и масово използвани.
 

Горе