SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

mod rewrite

gvv

+Gennadiy Vorobyov
Здравейте.

Имам индексирани динамически страници от сорта
dom.com/index.php?cat=1&...
след rewrite изглежда
dom.com/part/killas/

Въпрос: как гугла да поизтрие динамичното и да остави само rewrite?
 
Re: mod rewrite

а не мисля че редиректа е добра идея в случая ... и аз имах нещо подобно но след време (няколко месеца) Г го изтри, но това така или иначе не ми е пречило докато Г го е виждал дори и празно
 
Re: mod rewrite

редиректа според мен в случая е задължителен ако не искаш да си загубиш цялата досегашна работа
 
Re: mod rewrite

защо да я загубиш Г сам ще те намери ... при мен точно така стана
 
Re: mod rewrite

според мен без редиректване ще окаже кофти дубликейт и то точно най-лошия на един домейн, но той ще отмине за месец 2 :) с редиректа ще си прехвърлиш важен пр на вътрешни страници. Един хтаксесс редирект и си готов.
 
Re: mod rewrite

слагаш си в .htaccess 301 redirect по този начин :

PHP:
ако това ти е url преди mod_rewrite : 

http://www.domain.com/index.php?cat=1&subcat=1


RewriteCond %{QUERY_STRING} cat=([0-9]+)&subcat=([0-9]+)
RewriteRule ^index.php$ http://www.domain.com/%1/%2/? [L,R=301]
 
Re: mod rewrite

защо да я загубиш Г сам ще те намери ... при мен точно така стана
сам ще те намери, но ще изгубиш линкове към старите ти URL, гугъл ще индексира и двата вида URL и ще се получи лошо за теб

Благодаря. Решението е намерено.

Да, дублаж на съдържание - основния проблем, който може да възникне.

а как го направихте, защото аз преди пробвах един такъв, ама се получи 500
 
Re: mod rewrite

Въпрос: как гугла да поизтрие динамичното и да остави само rewrite?
с редирект 301 след време ще го направи и няма да имаш проблеми с дублажи а и ще си пренесеш рейтинга.

по принцип може да стане с нещо такова
Код:
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^f=([0-9]*)&topicdays=([0-9]*)&start=([0-9]*)$
    RewriteRule viewforum\.php viewforum.%1-%2-%3.html? [R=301,L]
но ако ползваш по заглавия или ключови думи ще трябва да го направиш през php вероятно.

Също и в двата случая ти трябва да прекъснеш цикъла(например /123/ -> ?cat=123 -> /123/) като примерно добавиш допълнителен параметър в едната посока който да предотврати повторно пренасочване например /123/ -> ?dummy=1&cat=123
 
Последно редактирано:

Горе