SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

mod_rewrite

morkov4o

New member
Здравейте! С Wildcard DNS ( май така се казваше ) пренасочвам всички субдомейни към главния домейн. И после чрез mod_rewrite:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([a-zA-Z0-9-]{1,30}).domaina.com$
RewriteRule ^(.*)$ showprofile.php?firma=%1 [L]

Така пренасочвам всички субдомейни към един скрипт / файл . Тук ми трябва да попитам ,как да сложа проверка дали отпред не се пише и www


Имам и още едно запитване . Искам примерно нали клиента е вече на subdomain.domaina.com и искам като напише:
subdomain.domaina.com/news ili news.php да му излиза този файл с определен скрипт:
Пробвах така:
RewriteCond %{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} ^([a-zA-Z0-9-]{1,30}).domaina.com/news(/)?$
RewriteRule ^(.*)$ news.php?username=%1 [L]
,но не става ... :(

Как да ги оправя ?

Благодаря предварително и се надявам на бързи отговори!
 
Re: mod_rewrite

първия ти пример би трябвало да работи независимо дали поставяш www или не.

Ако изпълниш

echo $_SERVER["HTTP_HOST"];

ще видиш, че какъвто и адрес да напишеш ще ти върне същия. Т.е. ако напишеш www.domain.com ще ти върне domain.com, а ако е subdomain.domain.com ще ти върне subdomain.domain.com.

===

Относно 2рото мисля, че ти трябва форуърд само за първото насочване. След това само трябва да следиш файловата структира. Поне при мен е така.
 
Re: mod_rewrite

Здрасти, и на мен ми се налага да пренасочвам субдомейни обаче не мога да го подкарам Може ли малко хелп? Значи потребителя въвежда нещо от рода username.domain.com и трябва да пренасочи към domain.com/users/username ( това вече е описано в htaccess ) или domain.com/index.php?show=profile&action=show&username=username. Настроен е DNS-a да пренасочва всички субдомейни към главния, обаче не върви, а и като дам друга страница винаги зарежда domain.com/users/username нещо неще да взима променливата от htaccess-a ето го кода от htaccess
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(.+)\.domain\.com
RewriteRule .* index.php?show=profile&action=view&usename=$1 [L]

Can anybody help me ? :)

EDIT: Генералния проблем бил в &usename=$1 а трябва да е &usename=%1 who knows ? :-X ::)
 

Горе