SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

MySQL настройка на споделен хостинг

BornToDrink

Active member
Някой има ли идея дали следното може да се конфигурира от самия скрипт:
[mysqld]
ft_min_word_len=3

[myisamchk]
ft_min_word_len=3

Или иначе казано, минималната дължина на стринга за търсене с fulltext.
Хостинга ми е споделен и имам лошите съмнения, че няма да стане, но все пак, надеждата умира последна. :D
Чудя се дали има еквивалентно на ini_set(); въпреки, че по форумите не намерих нищо. :(
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

Мне, мисля че не може. Питай съпорта все пак.
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

Това е настройка в сървъра и не може да се променя за всеки потребител. Като цяло 3 е оптимално, защото по-малко ще индексира всякакви глупости, особено на български.

Някой има ли идея дали следното може да се конфигурира от самия скрипт:
[mysqld]
ft_min_word_len=3

[myisamchk]
ft_min_word_len=3

Или иначе казано, минималната дължина на стринга за търсене с fulltext.
Хостинга ми е споделен и имам лошите съмнения, че няма да стане, но все пак, надеждата умира последна. :D
Чудя се дали има еквивалентно на ini_set(); въпреки, че по форумите не намерих нищо. :(
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

Има варианти, просто зависи от хостинг компанията и самата структура на машината, какви панели има и т.н.

За всеки юзър може да има отделно пхп и отделен вид на mysql-a с опцийте, които желае,но пак казвам, едва ли..:)
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

Отново едно огромно благодаря на Суперхостинг и съпорта им. :)
Получих емайл, че е променена настройката на базите ми.
Промених скрипта и всичко работи чудесно. :)
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

виж си в home директорията дали имаш файл .my.cnf . Малко вероятно е, тъй като променливата, която искаш да настроиш е global и трябва да се зададе в настройката на сървъра. Ако базите на дадена машина не са много и не са големи по размер, 3 е примелив вариант без това да пречи на работата на останалите потребители.
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

.my.cnf няма да му помогне - там се оказват неща за mysql client, а не за mysql сървъра ;)
През клиента не може да се сетва тази променлива.

Ем да де, нали това съм пояснил. :)
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

свалянето на този лимит ще натовари сървъра на хостина, защото ще му се наложи да прави повече търсения при по-кратките от 3 символа сварнения. В момента то просто ги игнорира. Това е причината и за този конфигурацинен параметър. Ако успееш да навиеш хостинг компанията ще е добре, но не залагай много надежди на това.
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

свалянето на този лимит ще натовари сървъра на хостина, защото ще му се наложи да прави повече търсения при по-кратките от 3 символа сварнения. В момента то просто ги игнорира. Това е причината и за този конфигурацинен параметър. Ако успееш да навиеш хостинг компанията ще е добре, но не залагай много надежди на това.

Той ги е навил!? Четете друзя, щом имате мерак да пишете :)
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

:D
Доколкото разбрах, променени са само за моите бази.
Т.е. не глобално за целия сървър, така че няма страшно.
А и по-добре да са смъкнати, отколкото да ползвам like %%, че там ще видиш натоварване. :D
 
Re: MySQL настройка на споделен хостинг

:D
Доколкото разбрах, променени са само за моите бази.
Т.е. не глобално за целия сървър........ :D

а сега де,.... споделения хостинг еволюира. mlazarov ти си - някакви идеи?
 

Горе