SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Netinfo стана Vesti

dtstyle

New member
Предполагам сте видели как Netinfo.bg стана Vesti.bg, но дали знаят от Netinfo.bg как да си прехвърлят от стар към нов домейн :)

Май не:

HTTP/1.1 302 Found
Date: Mon, 16 Mar 2009 09:08:30 GMT
Server: Apache
location: http://www.vesti.bg
Vary: Accept-Encoding,User-Agent
Content-Length: 0
Connection: close
Content-Type: text/html

Леле не вярвам, че такова просто нещо може да не се направи :D
 
Re: Netinfo стана Vesti

Ема какъв е проблема с 302, Гугъл си го хваща за Permanent Redirect, достатъчно бързо при това?
 
Re: Netinfo стана Vesti

Според мен по-интересен е въпросът дали си струва да се смени едно име, което е популяризирано 10 години с ново име.. Явно политиката на САНОМА е желязна и си искат ново име с нов дизайн :)
 
Re: Netinfo стана Vesti

Абе работата намирисва на продаден бранд и започване на градене на нов :) иначе едва ли са такива ентусиасти :)
 
Re: Netinfo стана Vesti

Ами да им е честито на Нетинфо. Според мен така изглежда по добре
 
Re: Netinfo стана Vesti

Ема какъв е проблема с 302, Гугъл си го хваща за Permanent Redirect, достатъчно бързо при това?

Според мен трябва да е с 301 и за това ми стана смешно. Все пак са го измислили хората:

301 : object permanently moved
302 : object temporarily moved

че Google го хваща ясно, но има си принципи тая работа ... немое току тъй :D
 
Re: Netinfo стана Vesti

По принцип те си правят каквото искат. Даже наскоро отново от тяхната организация - бяха блокирали бота за ABV.BG ... Сега пък като гледам тотално няма http://www.abv.bg/robots.txt ... Така че не им обръщайте внимание. :)
 
Re: Netinfo стана Vesti

Има 2 варианта според мен:
1. тестват как ще тръгне с вестите и затова са ползвали временно пренасочване (с 302 мисля че гугл не си прави труда да отдава тежеста на пейджа ранка от входящите линкове); а що се отнася до брандването, мисля че разграничават нетинфо като бранд от съдържанието на сайта което беше; сигурна съм че на нетинфо.бг скоро ще има нещо съвсем ново; след като се популяризират вестите.
2. не правят разлика м/у 301 и 302.
 
Re: Netinfo стана Vesti

Хех, драснах ги и аз в блога ми вчера. 302 едно на ръка, никой не му прави впечатление, че редиректа им е грешен като цяло...
 
Re: Netinfo стана Vesti

В повечето случаи няма разлика между 302 и 301 редирект или поне така съм забелязал при мен, напълно е възможно да греша ;)
 

Горе