SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

No index на категориите в WP

ivok

Bashmaistora
Знам, че този въпрос няколко пъти го дъвкахме и пак да попитам има ли някой с реални наблюдения какво се случва с индексирани и със забрана за индексиране на категориите в WP.
Съвсем ще конкретизирам примера:
Категория: jellyfish hunt - URL: www. best-fish. com/jellyfish-hunt
Постове в тази категория: Jellyfish hunt in the sea, Take a jellyfish with you on the beach, Why jellyfish is not dangerous и т.н.

Таргетирана ключова дума : jellyfish hunt

В SERP за тази ключова дума първия резултат е www. best-fish. com/jellyfish-hunt - тоест излиза категорията, а не някой конкретен пост.

Ако забраня индекса на категорията, дали някой от постовете ще бъде с приоритет и ще се появи на това място в SERP или само ще загубя и позицията на категорията?

Та сега преди да си направя експеримента, питам, може някой вече да го е правил и да не откривам топлата вода наново.


P.S. В интерес на истината по едно време се появяваше един от постовете за кратко вместо категорията, после пак изчезна...Ако има някакви връзки то те са към категорията, а не към определен пост ( изключвам споделянето във TW,FB,PT и тн социални мрежи)
 
За: No index на категориите в WP

За: No index на категориите в WP

Аз обикновено оптимизирам категорията, а не постовете - та не съм наясно защо ще забраняваш категорията да се индексира?
 
За: No index на категориите в WP

За: No index на категориите в WP

Здрасти, ако става дума за блог един Noindex follow е перфектния вариант. Но ако става въпрос за онлайн магазин правен на PW, което според мен е извратено, тогава по-добре да се индексира категорията.
По мое мнение по-добре я остави, ако не забелязваш някакви сериозни проблеми по сайта. Вероятно, може и това да предаде тежест на някоя друга страница, но "вероятно" е твърде несигурна дума.
 
За: No index на категориите в WP

За: No index на категориите в WP

В твоя случай конкретно мисля, че е добре да оставиш категорията да се индексира, защото тя е целева страница, която се оптимизира по една ключова фраза. Постовете в нея са свързани тематично и играят роля на лонг тейл фрази.

Правил съм експерименти и ако например забраниш категорията да се индексира, ще се покажеш с някоя от публикациите, която обаче има много голяма вероятност да е на по-долна позиция, отколкото е била категорията.

До момента опитите ми показват, че няма нищо лошо в таговете или категориите, ако всяка една категория или таг бъде целева страница и не се спами с него, тоест не се използват като ключови думи.

Тук съм го обеснил малко по-подробно: Таговете всъщност не са толкова страшни (ако се използват разумно) | SEO Jedi
 
Re: No index на категориите в WP

Таговете отдавна съм ги забранил, въпреки че навремето много трафик влизаш през таговете, тоест те се появяваха в СЕРП-а.
 

Горе