SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Onpage - rel="bookmark", h1,h2 и т.н.

Sdimo

New member
Какво ще кажете за тези атрибути, доста прочетох, навсякъде разнозначни мнения ...

rel="bookmark", "index" и т.н.

и h1, h2, h3, h4 - по колко пъти на страница, при някои теми на WP има по 7-8 пъти h1 и по много h4

Скоро открих и това: h3 class="h1" :confused:
 
Re: Onpage - rel="bookmark", h1,h2 и т.н.

Че си губиш времето.

На твоето мнение не мога да не се доверя, но от твоята камбанрия гледката е по-друга (предполагам) - в смисъл, че целиш ниши където конкуренцията е такава, че тези неща нямат никакво значение.
В нишата където се целя аз, се изпреварваме с някакви такива (евтини - буквално) трикчета, затова си мислех да направя няколко такива промени ... :confused:
 
Re: Onpage - rel="bookmark", h1,h2 и т.н.

По принцип на много места се пише различно по темата и дали реално има смисъл от подобна онпейдж оптимизация или не мога да кажа със сигурност, но лично аз гледам да спазвам подобни тагове... едва ли ще навредят, напротив - биха били полезни за по-приятното структуриране на сайта/блога.

По принцип аз следвам следните правила:
- h1 - само веднъж в страницата, основно за заглавие на страницата;
- h2 - няколко пъти, като ги ползвам основно за заглавия на теми;
- h2 - подзаглавия

А рел таговете указват каква е връзката... но е малко под въпрос колко го вълнува това бота :)
 

Горе