SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

OSE ме затруднява излишно...

Poltargaista

VRETIEL
Колеги, добър вечер! :-]

Тези дни се открих акаунт в OpenSiteExplorer, обаче имам чувството, че беше огромна грешка. Реших да ползвам инструмента по предназначение и да проуча конкуренцията (топ 5 в Google) преди да започна новата страница. Обаче от резултатите грам не схващам... как тези със срамно-малки показатели на Page-а са #1, а тези с по-големите са #5.

Page Specific Metrics
Page Specific.jpg

Обърнах внимание и на статистиките за домейните и там картинката се изяснява малко, но пак не ми е ясно - конкуренцията ниска или висока е? Според домейните - адски висока, според Page-овете, които излизат в Top 5 е почти нулева (първия page е с 18 External link-а... сиреч за една вечер съм го задминал и забравил, ама как така останалите имат повече, а са зад него)?

Root Domain Metrics
Root Domain.jpg

Ако някой може да хвърли малко светлина по въпроса ще съм много благодарен! :party:
 
За: OSE ме затруднява излишно...

За: OSE ме затруднява излишно...

Domain authory 96, нека позная ... blogspot.com :)

Имай предвид, че това не е истинската стойност на авторитета на сайта ти, а на root домейна, тоест на blogspot.com

И не е много сигурно, че главния домейн придава своя авторитет на поддомейните, защото blogspot се използва активно от спамърите и е нормално Google да се отнася леко скептично към новите блогове. Поне в началото.

В крайна сметка пейдж аутори и домейн аутори имат значение по-скоро на изходящите линкове. По-високо аутори = по-силни линкове. Нещо като PageRank.

В анализа на конкуренцията по-важните фактори са броят на линкващите домейни и броят на линковете + c клас мрежите.

В комбинация с Market Samurai поне на мен OSE ми върши чудесна работа.
 
За: OSE ме затруднява излишно...

За: OSE ме затруднява излишно...

Не е blogspot. :-] Но все пак е доста авторитетен домейн.
Въпреки това Page-а на този домейн, се класира на първо място по ключовата фраза, която си харесах, а има само 18 външни беклинка и 11 С клас мрежи. Единствено 4-тия Page е всъщност subdomain.

Та в крайна сметка какво излиза... да гледам External Links, Root Domains и C-Class мрежите на Page, за да проверя конкуренцията. А данните за домейна да не им обръщам голямо внимание? :-]
 
За: OSE ме затруднява излишно...

За: OSE ме затруднява излишно...

В анализа на конкуренцията по-важните фактори са броят на линкващите домейни и броят на линковете + c клас мрежите.

Да, така е. Но от прикачените скрийншотове се вижда, че страниците с по-малки показатели (от гореизброените) излизат по-напред, отколкото тези с по-големи показатели. И това явно се дължи на ауторитото на домейна (от втория скрийншот става ясно какво имам предвид).
Та въпроса ми е дали без такъв "як" домейн зад гърба ми, ще успея само с 15-20 C-Class мрежи и стотина беклинка да задмина първия (в конкретния случай от графиките)?
 
За: OSE ме затруднява излишно...

За: OSE ме затруднява излишно...

Колеги, защо така никаква реакция? Предполагам, че все някой трябва да има мнение по въпроса? Ще си цитирам единия коментар от другия форум:

Попаднах на една интересна дума, която искам да реализирам във вид на MFA (МНС) сайт. Тук обаче дойде и проблема със сериозното разминаване между два инструмента, а от там и много други въпроси, на които бих се радвал да чуя повече мнения.

Предварително се извинявам, че давам директни линкове.
Става въпрос за OpenSiteExplorer (на SEOMoz) и Market Samurai (на Noble Samurai).

В конкретния случай въпроса касае тази дума. А какви данни получих:
Разликата е съществена... според OSE трябва да се боря с двайсетина беклинка и няколко C-Class мрежи, а според MS нещата са доста по-сериозни. Въпроса е на кой от двата да вярвам повече?
Кой използва по-свеж индекс и извежда по-коректни резултати?
И ако се окаже, че MS вади по-коректни резултати... то тогава какви са тея наглеци от SEOMoz да искат по 100$ месечно, а MS е 150$ еднократно?

Благодаря на отзовалите се! :-]
 
Re: OSE ме затруднява излишно...

Имам някакво усещане, че в единия инструмент е търсено по точно съвпадение на фразата, а в другия не.
 
За: OSE ме затруднява излишно...

За: OSE ме затруднява излишно...

С теб си бяхме говорили във FB по този въпрос. Market Samurai ползва безплатно базата на Majestic Seo, който също е много добър туул. Но дори и да си си го купил(самурая) не можеш да ползваш Majestic Seo. Просто му ползваш базата през самия софтуер.

Виж какви такси имат и те, не е лаком само Ранд.

Наясно си, че няма напълно точен туул за анализ, нали?

Тъй като си водя пълен анализ, когато оптимизирам сайт, тоест записвам всичко в екселска база, отчетите от Market Samurai изключително много се доближават до реалността. OSE винаги ми показва по-ниски стойноси. И като линкващи домейни и като брой линкове.

Ама то за Ранд са по-важни tweet-овете и like-овете, отколкото линковете :) Сори за последното, но не се сдържах :)
 
За: OSE ме затруднява излишно...

За: OSE ме затруднява излишно...

Имам някакво усещане, че в единия инструмент е търсено по точно съвпадение на фразата, а в другия не.

В OSE няма търсене по думата - директно copy/paste на първите 5 резултата. В MS по-може, ама то там има само един вид търсене.
Някакви други идеи?

С теб си бяхме говорили във FB по този въпрос. Market Samurai ползва безплатно базата на Majestic Seo, който също е много добър туул. Но дори и да си си го купил(самурая) не можеш да ползваш Majestic Seo. Просто му ползваш базата през самия софтуер.

Виж какви такси имат и те, не е лаком само Ранд.

Наясно си, че няма напълно точен туул за анализ, нали?

Тъй като си водя пълен анализ, когато оптимизирам сайт, тоест записвам всичко в екселска база, отчетите от Market Samurai изключително много се доближават до реалността. OSE винаги ми показва по-ниски стойноси. И като линкващи домейни и като брой линкове.

Ама то за Ранд са по-важни tweet-овете и like-овете, отколкото линковете :) Сори за последното, но не се сдържах :)

Да, на MajesticSEO също са им соленички таксите. Аз се насочих към OSE, защото ми е по-лесно да въртя всичко през браузъра. Ама от до тук прочетеното и разговора с теб, май ще се наложи да свиквам на MS. :-]
Все пак да Я подхващам ли тази дума или не, и на кое от двете да се спра като инвестиция?
 
Re: OSE ме затруднява излишно...

Здрасти,

и аз отначало като се сблъсках с тези им статистики си казах "ноу уей това да е вярно" :Р обачеее.. всъщност си има своята логика и човек просто трябва малко по-дълго време да го използва и да забележи тенденциите. Основното е, че има супер мощни сайтове, които не са толкова релевантни на търсената дума, но поради голямата си популярност (по близка на търсената тематика) все пак излизат в топ10 на СЕРП-а.

В никакъв случай логиката на тула не е подчинена на "от по-високи към по-ниски DA & PA". Те просто показват количеството и качеството на линковете по скала до 100. Много често се среща чисто нова статия, т.е. пейджа няма никакви линкове още към себе си и PA-то му е 0 или 1, но с DA около 80-90 да изпреварва такива с PA 45 и DA 50. Просто поработи малко с тула и ще се успокоиш, че не е толкова зле. :Р

Ето малко повече инфо тук - Domain Authority & Page Authority Metrics - Whiteboard Friday | SEOmoz

Потърси още инфо от извора в сайта на SEOmoz.

Cheers!
 

Горе