SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PageRank умира?

w1ck3dgam3

New member
Изглежда Google са решили да сложат край на този стар и крайно неефективен алгоритъм :clap:

Новината на EN: Is PageRank Finally Dead? It Seems To Be, At Least In The Google Toolbar
И на БГ: Пейдж ранк умря | Личен блог на Костадин

Лично аз се надявам, че ако Google наистина потвърдят новината, това да спре безумното продаване на линкове от некачествени, но иначе напомпани с PageRank сайтове.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Като гледам, цялата идея на тази "новина" е че не е имало ъпдейт скоро.
Тоест чудят се просто каква новина да измислят и да правят сензации, а то реално нищо не се е случило :).
Това винаги го правят като мине повече време от последния ъпдейт и после пак идва нов ъпдейт в крайна сметка.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

:) Цялата тази шумотевица тръгна от едно видео на Мат Кътс, в което на зададен въпрос дали ще продължат да поддържат гугъл тулбар, той отговори, че ако потребителите спрат да проявяват интерес към него, може и да се прекрати поддръжката му или нещо подобно беше. И естествено "великите" оптимизатори, които трябва да си пълнят със съдържание сайтовете, които са ги направили "велики", подеха новината.
Гугъл нееднократно е казвал, че toolbar page rank няма нищо общо с пейдж ранка, който се ползва в алгоритъма им, но това число продължава да се експлоатира успешно в много SEO софтуери - десктоп и онлайн такива.
Дали гугъл не знае за факта, че крипто алгоритъма им е разбит? Аз не ги мисля за глупаци, но оставят едно показателче, с което оптимизаторите да си играят. Дай на децата играчка да стоят мирни.

Да приемем, че скрият тулбар ранка. Ще се вземе оценка от majestic, ahrefs, moz и пак ще се слага цена на база на нещо.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

А вие кои показатели ползвате за оценка?
Рекламодателите ми гледат единствено Alexa-та. Никакви пейдж ранкове не ги интересуват. А вие?
П.п. Извинявам се за дубъла, изтече ми времето за поправка.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Дали гугъл не знае за факта, че крипто алгоритъма им е разбит? Аз не ги мисля за глупаци, но оставят едно показателче, с което оптимизаторите да си играят. Дай на децата играчка да стоят мирни.

Да приемем, че скрият тулбар ранка. Ще се вземе оценка от majestic, ahrefs, moz и пак ще се слага цена на база на нещо.

Димо проблема е че до ден днешен стойността на линковете от даден сайт се определя от PR.
Сам може да разгледаш офертите на големите продавачи в България а и не само, и ще видиш че от PageRank зависят цените на линковете.
Нека не забравяме че majestic, ahrefs, moz са външни инструменти, които показват стойности на базата на техни си алгоритми а не тези от Google.
Друго си е да има оценка от самата търсачка.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Може, не знам. Никога не ми е била интересна покупката на линкове и не следя тази дейност.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

А вие кои показатели ползвате за оценка?
Аз гледам възраст на домейна, качество на съдържанието под това разбирам потребителска активност (коментари, харесвания, споделяния), ако е възможно да се видят статистиките за посещенията е много полезно. Тематичност на съдържанието. Линкове от други качествени сайтове към сайта от който ще взимаме линк. Горе долу това е за което се сещам толкова рано сутринта. :)
 
Последно редактирано:
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

По- добре да умре, това е един не точен показател виждал съм такива смешни сайтове, а с такъв ПРсамо защото са купили 2 авторитетни линка.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Ако шоуто с PR-a приключи, мисля, че тогава пак ще има продажби на линкове, просто ще се гледат други фактори. Примерно посещаемост на сайта, активност на потребителите в сайта, споделяне на статиите и т.н. Както казаха и преди мене.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Ако шоуто с PR-a приключи, мисля, че тогава пак ще има продажби на линкове, просто ще се гледат други фактори. Примерно посещаемост на сайта, активност на потребителите в сайта, споделяне на статиите и т.н. Както казаха и преди мене.

Продажбата на линкове няма как да спре. Абсурд!
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Рекламодателите ми гледат единствено Alexa-та.

При положение, че Алексата може да се манипулира, е много глупаво да се следи като показатели.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

При положение, че Алексата може да се манипулира, е много глупаво да се следи като показатели.

Че то пък PR все едно не може да се манипулира :)

2 PR6 линка от сапе струват към 30-40 лева (горе-долу) на месец. При PR Update въпросия сайт ще хване PR5 да речем. Ето ти манипулация в най-чист вид.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

При положение, че Алексата може да се манипулира
Нивата, на които ставаш интересен, трудно се манипулират. Алекса 10к ти иска 200к уникални/ден, Алекса 5к иска 1млн/уникални ден. Не се сещам за вариант да ги манипулираш тези нива.
Доста по-лесно е да направиш това, което Андрей описа.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Нивата, на които ставаш интересен, трудно се манипулират. Алекса 10к ти иска 200к уникални/ден, Алекса 5к иска 1млн/уникални ден. Не се сещам за вариант да ги манипулираш тези нива.

Това показатели в световен мащаб ли са или в местен? Или независимо от мащаба, в локален вариант (конкретната държава) или в световен, както казваш за 10к ти иска 200к уникални/ден, Алекса 5к иска 1млн/уникални ден.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Това показатели в световен мащаб ли са или в местен? Или независимо от мащаба, в локален вариант (конкретната държава) или в световен, както казваш за 10к ти иска 200к уникални/ден, Алекса 5к иска 1млн/уникални ден.
Global Rank, да. Това естествено са приблизителни цифри. На големите рекламни мрежи са интересни Global Rank, US+Canada, UK, Europe Zone 1, Australia + New Zealand.
Българските сайтове под 10к се броят на пръсти. Ние просто нямаме такава маса потребители, a отделно нашият потребител се оценява много ниско. Пример: действие от бг потребител - $0.03 vs действие от US потребител $2.2.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Българските сайтове под 10к се броят на пръсти. Ние просто нямаме такава маса потребители...

Ако това е вярно, то ето ти показатели за един от моите сайтове:

Alexa Traffic Rank: 307,194 Traffic Rank in BG: 963

Според твоите думи това са много добри показатели. Понеже от коментарите ти съдя, че разбираш от това, от рекламодатели, приходи, тогава ти отправям предложение - хайде тогава да почнем да работим заедно и да ми станеш рекламен агент.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Според твоите думи това са много добри показатели.
От кои мои думи следва това? :) Нищо не разбирам от рекламодатели и не искам да разбирам. Рекламодателите сами ще те намерят като стигнеш това, което написах. Дори ще ти станат досадни. Успех.
 
За: PageRank умира?

За: PageRank умира?

Аха, нима не ти харесва примера със сайта ми?
А всъщност да не се отклоняваме от темата, аз твърдя, че Алексата се манипулира много лесно, ти казваш, че не е така. Аз пък не ти вярвам и ще се смея на всеки, който взема Алекса като показател за това, без да се интересува от други статистики.
 
Re: PageRank умира?

Да изолзвам темата да попитам за PR. Имам един блог на английски, който гони вече 2-ра година и продължава да си седи на ПР0. В блога се добавят почти всекидневно нови уникални статии, които не са по-маалко от 400 думи, но така и не помръдва този показател. В последните няколко месеца тези статии са предимно като guest blogging с един дуфолоу изходящ линк, ако това има някакво сериозно значение.
Принципно не ми пука за PR, но в многото енг. сайтове-посредници между рекламодалеи и публишъри едно от условията е да имаш примерно от PR2 нагоре на индекса. Интересното е, че има блогове/сайтове, които са приети в подобни сайтове, но имат значително по-некачествено и по-малко съдържание от мен. Та общо това ме издразни най-много, а ми се иска да почне да монетизирва блогчете, крайно време е:)

Както спомена w1ck3dgam3, освен и аз аз да купя някой и друг линк от сайтове с висок PR?
Ще посъветвате ли:)
 
За: Re: PageRank умира?

За: Re: PageRank умира?

Както спомена w1ck3dgam3, освен и аз аз да купя някой и друг линк от сайтове с висок PR?
Ще посъветвате ли:)

Точно това не те съветвам. Като цяло гледай общото качество на сайта.
 

Горе