SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PayPal - въпроси за лимити и акаунти

dextersh

New member
Здравейте.

Тръгнах да чета в хелпа на пейпал, после в някви стари теми за пейпал и накрая реших да ви попитам, понеже някои неща още не са ми ясни.

Значи не съм слагал никаква карта в акаунта. Лимитите ми сега са следните:
Sending Limit Per Transaction €1,000.00 EUR
Sending Limit Per year €100.00 EUR
Withdrawal Limit Per month €0.00 EUR
Withdrawal Limit Per year €1,000.00 EUR
Доста странни ограничения, до 1000 на пращане, но само 100 на година:confused:. Като пише че ще се вдигнат като верифицирам, предполагам като сложа карта. Първия ми въпрос е какви ще станат тези ограничения тогава?

Също някъде четох че можело да имам само 5 транзакции на година или нещо такова, има ли такова ограничение?

И последния въпрос е има ли някаква такса или нещо такова която трябва да плащаш за да отидеш примерно на premium? Навсякъде пише колко е лесно да минеш и какво печелиш, но не и какво губиш.
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Здравейте.

Тръгнах да чета в хелпа на пейпал, после в някви стари теми за пейпал и накрая реших да ви попитам, понеже някои неща още не са ми ясни.

Значи не съм слагал никаква карта в акаунта. Лимитите ми сега са следните:

Доста странни ограничения, до 1000 на пращане, но само 100 на година:confused:. Като пише че ще се вдигнат като верифицирам, предполагам като сложа карта. Първия ми въпрос е какви ще станат тези ограничения тогава?

Също някъде четох че можело да имам само 5 транзакции на година или нещо такова, има ли такова ограничение?

И последния въпрос е има ли някаква такса или нещо такова която трябва да плащаш за да отидеш примерно на premium? Навсякъде пише колко е лесно да минеш и какво печелиш, но не и какво губиш.

Такси при преминаване към премиум няма. По-високи са при получаване към такъв акаунт. Като регнеш карта, а след това пратиш копие от лична карта и фактура ще ти паднат всички лимити.
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Като регнеш карта, а след това пратиш копие от лична карта и фактура ще ти паднат всички лимити.

Ти с БГ акаунт ли си?
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Ти с БГ акаунт ли си?

Да. 2007 го правих. Освен копие на личната карта ми искаха фактура за потвърждаване на адреса и доколкото си спомнях една от DHL ми свърши работа. След това ми махнаха всички лимити в акаунта.
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Всички лимити ли ще паднат!?
И това на personal акаунт така ли?

А при преводите има да се избира за какво се плаща, подарък, плащане на услуга и други, има ли значение кое ще избера, ще се промени ли таксата?
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

След това ми махнаха всички лимити в акаунта.

Интересно. Аз все още не мога да тегля повече от 500 EUR наведнъж. Дали пък не се бъркаш за "всички лимити"?
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Здравейте,
имам няколко въпроса за PayPal. Едва от няколко дни имам акаунт там и почти нищо не ми е ясно.
Имам преведена сума и искам да я изтегля в брой от картата, която съм регистрирал. Въпроса ми е как може да стане това.
Попаднах на някакво confirm на картата (дебитна Visa Electron от ЦКБ). Трябвало да получа 4-цифрен код който да въведа. Аз не получавам извлечение по сметката и не знам как и къде ще получа този код. Нужно ли е да правя всичко това за да изтегля сумата?
Благодаря предварително.
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Здравейте,
имам няколко въпроса за PayPal. Едва от няколко дни имам акаунт там и почти нищо не ми е ясно.
Имам преведена сума и искам да я изтегля в брой от картата, която съм регистрирал. Въпроса ми е как може да стане това.
Попаднах на някакво confirm на картата (дебитна Visa Electron от ЦКБ). Трябвало да получа 4-цифрен код който да въведа. Аз не получавам извлечение по сметката и не знам как и къде ще получа този код. Нужно ли е да правя всичко това за да изтегля сумата?
Благодаря предварително.

Отиваш в клона на ЦКБ където ти е вадена картата и си искаш извлечение. Там ще си видиш кода.
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Здравейте

Използвам от известно време PayPal, и досега съм получил около 1300 $.

Както наскоро разбрах има лимит от 1000 евро при преминаването на който ти изпращат известие да качиш копие от лична карта(паспорт) и извлечение по сметка с името и адраса си.

Аз вече ходих до Първа инвестиционна и си взех репорт за сметката ми за последния месец с името, адреса ми и дата на издаване.
Всичко това е сканирано , както и личната ми карта

Въпроса ми е ?

Мога ли предварително да им ги кача(изпратя) за да отпадне този лимит и да не ме тормозят или трябва да чакам известие и тогава да ги пратя

Какви са стъпките(процедурата) ако възможно предварително да ги кача

А също и сканирал съм личната си карта а не международния паспорт защото той изтече миналия месец и смятам да го подновя март когато започнат да издават новите паспорти(ако не ми се наложи спешно преди това).

Това проблем ли ще е или не ?

Предварително благодаря
 
Последно редактирано:
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Аз да споделя моят опит:
1. Сканирате документи с потвърждение на адреса ви. Не приемат платени сметки за мобилен тефон. Примерно ако имате ток, вода, стационарен телефон - върши работа. Документите могат да са на кирилица (хората си имат и такива дето четат и нашата азбука)
2. Качвате ги през резолюшун страничката
3. Обаждате им се задължително - принципно за да им се обадиш си генерираш един код през акаунта си и звъниш на телефон в ирландия. Аз лично си купих за 10 долара кредит в сакйп и им се обадих от там.
4. Обажда ви се приятен глас и ви иска емаил-а с който сте регистрирани, после пита за генерирания код - така ви разпознават че сте вие.
5. Казвате им какви докс сте сложили и какво искате да направите.
6. Те ви пускат докумените за разглеждане в съответните си отдели

Пробвал съм 2 пъти да пращам докс без да съм се обадил - и двата пъти ме отрязаха
За момента 2 пъти съм им се обаждал - първия път просто ресъбмитнах документите които 2 дни по-рано ми върнаха и ми казаха че няма начин да мина. Когато им се обадих точно след 3 дни ми казаха че всичко е ок със същите документи. За второто ми обаждане чакам резултати.

Иначе разговорите ми с тях за около 30 минути ми дръпна 1 долар през скайпа - нощо пари за работата която свършихме. Скайп кредит можете да си купита през Moneybookers със всякаква кредитна карта.

Дано съм полезен на някой с моя опит до момента

Успех
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Много сложна процедура. Аз само ъплоднах копие от личната карта и по едно време гледам, че ми е верифициран акаунта.
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Моят статус съща е верифициран

==================
Status: Verified
==================

Но това не върши работа

Явно ще изчакам да ми блокират акаунта при преминаване на границата от получени 1000 евро и тогава ще им прикача сканираните документи

Сега предварително могат да ме отрежат, макар че в банката ми казаха че до сега са издали много такива справки и никой не се е върнал обратно
 
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

kuzmanin, сметките за телефон вършат работа, относно обажданията също. Хората искат фактура в която да е упоменат адреса и името на човека от ежемесечна сметка, телефон ток вода и т.н.
За разговори няма смисъл, сканираш всичките си фактури които имаш налични заедно само с личната карта, международния паспорт не ти е нужен за да видят хората че си ти и им ги пращаш докато ги одобрят след което чакаш. Внимавайте със скановете само ако пращате повече документи имаше лимит за общия размер.
Относно добавянето и ползването на картата... При адването на картата в пейпал те таксуват(прехвърлят в пейпал акаунта ти) някаква малка сума която се предполага че имаш на картата, 2 евро или долара май беше не помня. Отива се в банката иска се извлечение(такова може и през епей но е 5 лева на месец да ги и... ***Много цензура*** или през онлайн банкирането на банката) и там даже им казваш за какво ти трява ще ти посочат кода който ти трябва за активация... Активираш си акаунта и пращаш сумите на картата си, пристигат за около 4-5 дена, аз лично пращам вторник-сряда и тегля събота сутрин от банкомат.

Никс, просто мини към премиум, абсолютно нищо не губиш, тъкмо и отсега можеш да си подадеш документите за допълнителна верификация да отлежат и да ти оправят акаунта за като ти пратят парите да не чакаш... ;)

Успех!
 
Последно редактирано:
Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Някой има ли опит със предупреждение за затваряне на акаунт? Днес получих писмо от ПП, че на единият от сайтовете ми има проблем заради 2-3 линка към сайтове с лекарства. Акаунта ми беше лимитиран със срок от една седмица за оправяне на проблема. Махнах линковете и веднага ми възстановиха достъпа, но ме притеснява тази част от писмото им:

Please note that your use of PayPal for any other violation of our
Acceptable Use Policy in the future may result in a permanent account
limitation.

Как да го разбирам това? Че следващото нарушение ще доведе до затваряне на акаунта или че е възможно да бъде затворен според това какво съм съгрешил?

Някой да има опит с 2 или повече нарушения? Второ нарушение води ли до тотална забрана на акаунт?
 
За: Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

За: Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Здравейте,

Случайно попаднах във форума и конкретно тази тема и виждам, че има препатили :)
От няколко години имам PayPal акаунт - Personal. До скоро само бях плащал покупки от eBay и не е имало никакви проблеми. Получих няколо payment-a напоследък и днес видях, че акаунта е 'Limited'. Поразувих за какво става дума и стигнах до момента в който трябва да Upload-на документите.
Имам 2 въпроса:

1) Акаунта ми в PayPal e регистриран на мое име, но сметката към която е вързан е на името на баща ми. Това може ли да представлява проблем при verification-a? Съответно по-добре ли е да пробвам с моята лична карта + сметка за мобилен телефон например? Друга опция е да взема Bank statement, но на него ще има името на баща ми...

2) Когато този virification мине и акаунта не е Limited, прочетох някъде, че вече няма да има такъв лимит, това така ли е или във всеки един момент може да ми го Limit-нат пак заради определени трансфери, withdraws и тн..
 
Re: За: Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Re: За: Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Ако имаш международен паспорт, най-добре сканирай първата страница и им изпрати него.

Може да се наложи да почакаш малко повече, имай го предвид. Изпрати им това, което искат. Възможно е да ти откажат, въпреки че си им изпратил това което искат. Един ден обаче ще мине ръчна проверка и ще го оправят. Поне при мен вече две пъти става така.

След като махнат ограниченията, няколко месеца със сигурност няма да имаш проблеми. После е възможно пак да измислят нещо. При мен всяка година успяват да ми лимитират акаунта заради някоя нова глупост, примерно изискване на ЕС.

Затова съветът ми е да не държиш пари в акаунта си. Аз веднага ги харча за нещо.

Здравейте,

Случайно попаднах във форума и конкретно тази тема и виждам, че има препатили :)
От няколко години имам PayPal акаунт - Personal. До скоро само бях плащал покупки от eBay и не е имало никакви проблеми. Получих няколо payment-a напоследък и днес видях, че акаунта е 'Limited'. Поразувих за какво става дума и стигнах до момента в който трябва да Upload-на документите.
Имам 2 въпроса:

1) Акаунта ми в PayPal e регистриран на мое име, но сметката към която е вързан е на името на баща ми. Това може ли да представлява проблем при verification-a? Съответно по-добре ли е да пробвам с моята лична карта + сметка за мобилен телефон например? Друга опция е да взема Bank statement, но на него ще има името на баща ми...

2) Когато този virification мине и акаунта не е Limited, прочетох някъде, че вече няма да има такъв лимит, това така ли е или във всеки един момент може да ми го Limit-нат пак заради определени трансфери, withdraws и тн..
 
За: Re: За: Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

За: Re: За: Re: PayPal - въпроси за лимити и акаунти

Ами това което искат е:

A valid photo ID for account holder such as: National ID card, Passport, Driving License, Official government issued Photo ID (Army, Police, Diplomatic), or Residency Permit

Proof of address, such as a postal bank statement*, a postal credit card statement,* a mobile phone bill**, an online utility bill or financial statement**, a driving license issued in the last 12 months (different than the one used to confirm your identity), or a National ID Card issued in last 12 months (different than the one used to confirm your identity)

* Financial institution can differ from those listed in your PayPal account

** Must include logo of institution, your name, physical address, a valid date of issue (date may be present in recent transactions or as part of "last log in"), and transactions (if a bank account statement)

Някаква идея за този ми въпрос:

1) Акаунта ми в PayPal e регистриран на мое име, но сметката към която е вързан е на името на баща ми. Това може ли да представлява проблем при verification-a? Съответно по-добре ли е да пробвам с моята лична карта + сметка за мобилен телефон например? Друга опция е да взема Bank statement, но на него ще има името на баща ми...
 

Горе