SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PayPal и данъци

gartar

New member
Преди да започна само да кажа, че не съм нито счетоводител нито адвокат и може и да греша за някъде.

Та ... става въпрос за следното:

Първо вижте какво открих:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2963&sectionId=16&id=0000101

Накратко: НАП, щяла да следи за доходите, които бг граждани получават в чужди банки(до колко е изпълнимо е друг въпрос)

Бях чел някъде, че paypal е придобил статут на банка.Ще си кажете е да де но нали е в САЩ.Е, да ама не.Попринцип тя е американска компания, но специално за Европа си има отделен филиал.

Та какво мислите дали е възможно и изпълнимо това ако не за миналата, то за тази или следващата година?

Някой с повече опит да сподели мнение ... ?
 
Re: PayPal и данъци

Банките са длъжни да докладват суми над 5 бона

Иначе си ок, никой не те следи.
 
Re: PayPal и данъци

Бях чел някъде, че paypal е придобил статут на банка.
НЕ. Никога не са придобивали такъв статут. Никога не са искали да придобиват. Ако имат статут на банка ще трябва да спазват множество процедури които се непосилни за текущия вид на услугата и няма да могат да затварят акаунти например. Ето ти причини за няколко милиарда да не го искат!

Ще си кажете е да де но нали е в САЩ.Е, да ама не.Попринцип тя е американска компания, но специално за Европа си има отделен филиал.
това дали е в US,EU или БГ е все тая ако има за какво да те ровят те си проверяват наред. А споразумения за съдействие има с тези "страни".


Та какво мислите дали е възможно и изпълнимо това ако не за миналата, то за тази или следващата година?
Да изпълнят какво? Пълна данъчна ревизия на всички български граждани ли? Не са казвали, че ще правят нещо конкретно. Просто са им пуснали някаква връзка към външни системи или планират за близката петилетка.
Това което са казали е, че вече проверките им включват и чужбина. Пожелателно или реално още нямам информация, но това е всичко което казват според мен.
 

Горе