SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PayPal Anti-Money Laundering

gartar

New member
Здравейте, блокираха ми акаунта в paypal, заради някакви си там "European Union Anti-Money Laundering regulations"

Можете ли да ми обясните за какво е това нещо и какво да правя?

This notice is a reminder.

We are sending you this notice because you have received more than 1,000.00 EUR in total payments to your PayPal account.

PayPal is required by law to comply with European Union Anti-Money Laundering regulations to collect information from customers when they receive more than the set limit in total payments. Please log into your account, go to the Account Overview page, and follow the instructions there about how to provide the required information. These steps need to be completed as soon as possible to comply with this regulation.

Ще съм благодарен за съвети и обяснения
 
Re: PayPal Anti-Money Laundering

Какви са ти ограниченията по акаунта?
 
Re: PayPal Anti-Money Laundering

това което съм направил до сега е единствено че съм си верифицирал картата с ония 4-цифрен код, та мисля че ограниченията ми бяха 500, но не знам дали това е само за уитдроу и дали има някакви други по другите операции

знам че ще се оправи, но ако им следвам стъпките, те дали ще репортват в бг (или еу) за това или не?

някой с опит да помогне?
 
Re: PayPal Anti-Money Laundering

знам че ще се оправи, но ако им следвам стъпките, те дали ще репортват в бг (или еу) за това или не?
никъде. Това е законово изискване, за да може при евентуално проследяване на средства да имат по пълна информация за теб. Това е мярка за да не могат да се крият безнаказано те самите под предлог, че не знаят кой точно си ти(в случай че те разследват разбира се). За една финансова институция е винаги по малко рисково да се дистанцира отколкото да дава каквато и да било информация за дейноста си и тези закони уреждат именно това. Има го и за банките и нормалните финансови институции, но там не ти прави впечатление, като ти искат лична карта, нали! ;)
 
Re: PayPal Anti-Money Laundering

Благодаря за отговора

а ако не им пратя нищо и откажа парите дали ще ме оставят на мира(аз тези пари още не съм ги аплайнал)

и какво би станало ако съобще не им пратя документите?

а за потвърждението, лична карта мога да им дам, но намам нищо на мое име, това проблем ли е?
гледах тука темите, но не ми стана ясно някой успял ли е да се верифицира само с лична карта?
 
Re: PayPal Anti-Money Laundering

аз :) лична карта + тел. обаждане :)

а на колко си вдигна лимитите (ако не е тайна) ... че това обаждане ме притеснява малко ... аз ако им се обадя по скоро ще ми ги намалят отколкото да ми ги вдигнат
 
Re: PayPal Anti-Money Laundering

а на колко си вдигна лимитите (ако не е тайна) ... че това обаждане ме притеснява малко ... аз ако им се обадя по скоро ще ми ги намалят отколкото да ми ги вдигнат

абе ти какво си се запритеснявал от пейпал и проверките им
да не мътиш нещо незаконно че толкова много те е шубе

аааааааааа !!!
 
Re: PayPal Anti-Money Laundering

абе ти какво си се запритеснявал от пейпал и проверките им
да не мътиш нещо незаконно че толкова много те е шубе

аааааааааа !!!

незаконно няма но да ти кажа честно много пъти съм си патил от това че първо съм действал и после съм питал чак ... та затова вече гледам да сменя последователността
 

Горе