SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

php mail() и постване в Блог

web3

New member
Правя си един скрипт за постване в блог чрез имейл

$do = "email@email.com"
$otnosno = "Zaglavie";
$ot = "mail@mail.com;
$sadarjanie ="dara bara 100 chadara";

mail( $do, $otnosno, $sadarjanie, $ot);

като сложа моя мейл, ми праща съобщението, като го сменя с имейла за постване в блога, не поства нищо. Ако пратя от моя мейл на съответния мейл за постване и става. Къде е проблема :)
 
Re: php mail() и постване в Блог

оле то било много сожно :)
сега ще го пробвам, като видя хедара на писмо от абв примерно то 30 реда хедър има .... аз се мъча с 1 ред :D
 
Re: php mail() и постване в Блог

Ето малко код. Ако кодировките ти са наред, ще е достатъчно да кодираш само заглавието в base64

Код:
$mail = "recipient@example.com";
$title = "=?utf-8?B?".base64_encode($title)."?=";
$content = "mail content";
$headers = "From: Name Last <from@example.com>\nContent-Type: text/plain; charset=utf-8";
mail($mail, $title, $content, $headers);
 
Re: php mail() и постване в Блог

охххх пак не става да не би тия от wordpress.com да са направили нещо ? през гмаил като пусна мейла и публикува като пусна през скрипта и не иска :(
 
Последно редактирано:
Re: php mail() и постване в Блог

пробва ли да пращаш от скипта като посочиш гугълския емайл като изпращач?
 
Re: php mail() и постване в Блог

Изпрати си едно писмо от скирпта на твоя мейл и си напиши хедърите, които получаваш тук. Вероятно те броят за СПАМ. Проверяват много неща - SPF, DKIM, Reply To, Return Path, From, IP адрес на изпращача - т.е. там където ти се намира скрипта, дали имаш reverse dns запис,... още да изброявам ли?
 
Re: php mail() и постване в Блог

дали имаш reverse dns запис,... още да изброявам ли?

Ще се включа тук и няма да отварям нова тема, защото имам подобен проблем. При изпращане с php скрипт всичко отива в СПАМ, поисках reverse dns записи, обаче ми отговарят да им дам FQDN (fully qualified domain name), а това е съответният домейн с www. и разширението накрая: www domain com
Пропускам ли нещо и това дали ще е достатъчно, за да не влизат мейлите в Спам ?
 
Re: php mail() и постване в Блог

Ще се включа тук и няма да отварям нова тема, защото имам подобен проблем. При изпращане с php скрипт всичко отива в СПАМ, поисках reverse dns записи, обаче ми отговарят да им дам FQDN (fully qualified domain name), а това е съответният домейн с www. и разширението накрая: www domain com
Пропускам ли нещо и това дали ще е достатъчно, за да не влизат мейлите в Спам ?

Няма да е достатъчно, много от приемащите сървъри имат комплексни проверки и съдържат много изисквания, които трябва да се покрият от изпращащия сървър. Един reverse dns няма да те спаси. За reverse dns pointer трябва да посочиш домейна си на доставчика на IP-то, т.е. колокационния център, интернет доставчика, VPS доставчика или каквото ползваш (възможно е и на споделен хостинг, но само ако твоя хостинг акаунт има уникален IP адрес, и не използва споделения IP адрес на хостинг машината) , Самия FQDN може да е domain.com , може да е sub.domain.com
 
Re: php mail() и постване в Блог

Един reverse dns няма да те спаси. За reverse dns pointer трябва да посочиш домейна си на доставчика на IP-то ...
Затънах, нищо ще се пробвам, да видим какво ще стане. :eek:
 

Горе