SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

phpbb и mod_rewrite

nbsp

New member
някой (гастроном евентуално) да деде насока за работещ хак ???
 
Re: phpbb и mod_rewrite

по-скоро нещо като http://www.webproworld.com/index.php
ако потръгне мисля да го мигрирам към vbulletin и по-възможност да запазя адресите

но от друга страна това което имаш не е лошо щот може ще има международен трафик. и може да се получат мн недъгави бъгове, когато някой поства на незнаен език. така че, по възможност метни го насам
 
Re: phpbb и mod_rewrite

nbsp каза:
Без УТФ8 няма как да стане като на тез младежи без значка какъв е форум енджина.

"Кулинарния" мод е тукачка. Който иска да го ползва, ще трябва да изчете темата докрай, защото има известни фиксове, които съм направил, за да бачка мода. За съпорт няма проблем.
 
Re: phpbb и mod_rewrite

Да, четох го това. Но темата е 18 страници :icon16:
 
Re: phpbb и mod_rewrite

nbsp, т'ва ще го букмаркна и като се разрастне форума и някой зададе поредния въпрос на който е отговорено ще те цитирам :evil
 
Re: phpbb и mod_rewrite

hdm каза:
nbsp, т'ва ще го букмаркна и като се разрастне форума и някой зададе поредния въпрос на който е отговорено ще те цитирам :evil

абе не схаванах май, ама прави ми впечатление, че phpbb.com форумът е супер разпилян. и за хора, които попадат там отвън е доста трудно да намерят решение бързо. а това е част от идеята на форумите. сигурно ще си напиша mod_rewrit-а сам, по-бързо отколкото да изчета хиляди мнения повечето офтопик... в 18 страници може да загубиш и нишката за това което търсиш.

@bgkulinar ще съм ти благодарен за .htaccess-a
 
Re: phpbb и mod_rewrite

Този мод определено е по-добрият вариант.

Има, обаче, нещо което ме смущава в гуглевия хайлайт. При търсене на "производители на дограма" в твоя сайт ми осветлява заглавието на темата, а в УРЛ осветлява само "на дограма".


Не е свързано с мода, ама все пак се питам защо така ::).
 
Re: phpbb и mod_rewrite

bgkulinar каза:
Този мод определено е по-добрият вариант.

Има, обаче, нещо което ме смущава в гуглевия хайлайт. При търсене на "производители на дограма" в твоя сайт ми осветлява заглавието на темата, а в УРЛ осветлява само "на дограма".


Не е свързано с мода, ама все пак се питам защо така ::).
Интерсно, не съм ги забелязал.
 
Re: phpbb и mod_rewrite

аз имам обаче едно проблемче с този МОД...ся го видях. Ако може малко помощ да ми се окаже, ще съм доста благодарен...ще почерпим на сбирката :)
Става въпрос за форума на Университета по хранителни технологии - www.uft-plovdiv.bg/forum След интегриране на този модул нещо форума се прецака. След като се логне даден потребител и избере даден раздел от форума бива направо logout и не се позволява писане. Това се получи след като се интегрира МОД-а :( Нещо не мога да си го обясня това...а пък и ПХП-то не ми е сила хич :(
Някакви идеи ?
 
Re: phpbb и mod_rewrite

Гледам, че ти закача SID на всяко УРЛ, което не е нормално. Как инсталира мода? С изимод или ръчно? Какви други модове имаш инсталирани?
 
Re: phpbb и mod_rewrite

аз на изимод му немам вяра :) Всичко си правя ръчно. Преди да сложа този сложиш само още един за допълнително поле за верификация, че бяха ме нападнали едни портно ботове. Но преди инстална на този всичко си вървеше перфектно
Обаче гледам други потребители влизат и пишат мнения :/
 
Re: phpbb и mod_rewrite

Този мод няма смисъл, ако не махнеш СИД-овете.

БТВ, първите си стъпкки в ПХП направих точно с ръчна инсталация на модове, но пък изимодът няма грешка.
 

Горе