SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

phpbb3 проблемче

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
Това става като се опитам да пиша в базата - пост, тема или каквото и да е ...
Код:
[B]Главна грешка[/B]

			SQL ERROR [ mysql4 ]

Incorrect string value: '\xD1\x82\xD0\xB5\xD1\x81...' for column 'post_text' at row 1 [1366]

SQL

INSERT INTO phpbb_posts (forum_id, poster_id, icon_id, poster_ip, post_time, post_approved, enable_bbcode, enable_smilies, enable_magic_url, enable_sig, post_username, post_subject, post_text, post_checksum, post_attachment, bbcode_bitfield, bbcode_uid, post_postcount, post_edit_locked, topic_id) VALUES (2, 2, 0, '83.228.6.226', 1242056367, 1, 1, 1, 1, 1, '', 'Re: Welcome to phpBB3', 'тест', 'ebb5e89e8a94e9dd22abf5d915d112b2', 0, '', '3vtlxlq2', 1, 0, 1)

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 174
CALL: dbal->sql_error()

FILE: includes/functions_posting.php
LINE: 1871
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: posting.php
LINE: 1001
CALL: submit_post()
MySQL version5.0.67-community-log
 
Re: phpbb3 проблемче

Причината е във вашия хост. Това е резултат от скорошен ъпдейт на MySQL версията на вашия хост без да бъдат направени подходящите настройки. Въпреки, че това е проблем на хоста, проблемът може да се реши по следния начин.
Има разработен специален скрипт, който ще направи подходящите настройки на новата версия на базата.
Преди да направите каквото и да е, направете бекъп на базата си данни. Уверете се коя версия на phpBB3 ползвате и свалете подходящия за тази версия скрипт:
За версия 3.0.4 -> mysql_upgrader.php
За версия 3.0.3 -> mysql_upgrader.php
За версия 3.0.2 -> mysql_upgrader.php
За версия 3.0.1 -> mysql_upgrader.php
За версия 3.0.0 -> mysql_upgrader.php

Разархивирайте скрипта и го отворете с текстов редактор. Прочетете инструкциите в началото.
Качете скрипта в основната директория на форума, където е config.php файла.
Стартирайте скрипта mysql_upgrader.php като го посочите в браузъра.
Скриптът ще сканира вашата база и ще изведе списък от SQL команди, които трябва да бъдат стартирани, за да се коригират настройките.
Тези команди може да стартирате през phpMyAdmin или да предоставите на хоста, да ги стартира.
Изтрийте качения скрипт от директорията на форума.
Забележка: Скриптът проверява само стандартните таблици от phpBB3 инсталацията, ако имате инсталирани модификации и проблемът е в някои от техните таблици, скриптът няма да може да ги провери. Би трябвало да потърсите помощ от автора на модификацията.
 
Re: phpbb3 проблемче

Сега имам друг проблем, phpbb3 вече не използва просто md5, a някакви други щуротии за паролата, имам сайт и искам човек като се регне в сайта автоматично да се регва и във форума, всичко съм си направил, само паролата ми е проблема :)
Та някой занимавал ли се е с phpbb3 и как го направил това :)
 
Re: phpbb3 проблемче

мен ми трябва обратното :)
Значи пак да обясня - човек се регистрира в сайта и паролата и user-a се пишат в базата на сайта и в базата на форума - това съм го направил, но проблема е в паролата която се пише в базата на форума :)
 

Горе