SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Powernet не стават за нищо.

combatsambo

New member
Има ли някой, който би ми казал powernet каква фирма са, тъй като съм убеден, че не са фирма която предоставя интернет по какъвто и да е начин и повод. Клиент съм им от доста време насам, в къщата сме решили от както сме им клиенти да не ползваме един кабел/такса, а всеки с отделна, тоест плащаме 4 такси всеки божи месец и то от най-скъпите. В резултат на това какво получаваме? Сметки за телефон, тъй като се звъни през няколко часа, нерви и загуба на адски голямо време. Не можем да си свършим каквато и да е работа. Когато се обаждаш на оператор на края винаги получаваш един и същ отговор - ще отбележим като проблем и колегите утре ще дойдат. В повечето случаи колегите идват на по-следващия ден, а когато дойдат и оправят проблема, то този проблем се повтаря има няма след не повече от 3-4 дена.

Днес всичко това се повтори след като 4 дена нямахме интернет, дойдоха техници, уж оправиха всичко и след има няма 30 минути интерната започна да получава адски големи загуби, та и сега едвам зареждам форума, какво остава за по тежки сайтове, а недай боже да ни потрябва някой чуждестранен сайт. Обаждаме се отново - отговоря ЕСТЕСТВЕНО е същия - ще запишем проблема И УТРЕ колегите ще го оправят. А ние, тези които имаме работа и за това ни е нужен интернет, какво да правим?

Лошото в случая е, че само пауърнет покриват района в който сме, иначе до сега да не сме ги търпяли толкова години.

Някой има ли представа как да се свържем с малко по-високо ниво във фирмата, за да си поговорим хубаво. Писна ни да говорим само с някакви оператори, които задължението им е да кажат, че ще съобщят за проблема и на следващия ден пак същата история.

И все пак ако някой има отговор на въпроса Powernet каква фирма са, нека да отговори.
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Смятам, че при тази ситуация съвсем по-логично е да се вържеш към четири различни доставчика вместо към един...така или иначе до теб стигат 100mb, които си делите...
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Проблема е такъв, че има само един единствен доставчик, който има покритие тук. А и имало е периоди в които интернета е бил добре, без значение колко мб стигат до нас. По едно и също време са се теглили да речем големи файлове и не е имало грам загуба на интернета или забавяне.
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Аз съм в Зона Б18 и от 3 седмици клиент на Пауърнет.
Преди бях в Гевгелийски на Спектрум ПОН за 30лв. Спокойно мога да кажа, че не виждам разлика със сегашния за 19лв и за иначе малкото време съм доволен.
Проблема може да им е в трасето просто, което не ги оправдава де..
С един и същ доставчик в Търново например, но в различни квартали сме имали коренна разлика в качеството.
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Лошото е, че качеството в даден момент е добро, в друг лошо, тоест явно може качеството да е добро, но не си дават хал хабер да подобрят нещата, че постоянно да е добро качеството.
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Опитай се да се добереш до шефовете. Мисля, че на ниско и средно ниво се правят на луди. Тормозиха ме 4 дени с загуба на пакети, накрая на месеца видяха, че съм звънял 4 пъти и ми отстъпиха 5-6 лв, ама чий са ми, като не мога да си свърша работата.
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Здравейте!
И аз съм клиент на пауернет от вече над 3 години :)
Те са единствените, които покриват района ми :)
Преди бях само с 1 компютър - интернета беше просто уникално добър :) за 20лв
Наскоро купих рутер и още 1 компютър и лаптоп :)
Веднага щом сложих рутера интернета се скапа :(
Звъня на седмица по 2-3 пъти ефект нулев
Оператор ме докладва за проблем но никой не идва. Редовният отговор е да дойдат до нас и да ми кажат портовете са били забили проблема е оправен :)
Абе кой проблем е оправен бе майка му стара :mad:
Интернета пак прекъсва като за световно :mad::mad::mad::mad::mad:
Качват се горе - вкарват кабела в техния лаптоп няма ядове. Вкарваме го в рутера и се прецаква. Пробвах 7 различни рутера. Всички са на различни марки и модели, но интернета продължава да е кофти :mad::mad::mad:
Проблема е, че абсолютно никой друг доставчик не ни покрива и не мога да сменя интернета. Бил съм на БТК адсл но и там е подобна ситуацията :mad:
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Да ти кажа честно преди също имаше супер проблеми, ама от както сложих рутера преди седмица - проблемите станаха двойни. Идват, оправят всичко и има интеренет, след 30 минути спира. Обаждам се за да попитам кое как да направя, ако е в мен проблема. Правя всичко и се стига до казуса, че нямам вина аз или моя рутер, а в тяхната кутия примерно или от чез, че са спряли тока или какво ли още не, след това на следващия ден идва екип и пак се повтаря приказката, пак и пак и пак.
От кой квартал си впрочем, да не се окажем с един и същ проблем ;)
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Нали сте го гледали :) http://vbox7.com/play:6d95cf0b, не е за същия доставчик, но може да свърши работа :D
 
Re: Powernet не стават за нищо.

С Интернета на мобилните оператори пробвал ли си? Интересно ми е дали след като Мтел купиха Спектър дали предлагат качествена и достатъчно евтина услуга?
 
Re: Powernet не стават за нищо.

С Интернета на мобилните оператори пробвал ли си? Интересно ми е дали след като Мтел купиха Спектър дали предлагат качествена и достатъчно евтина услуга?

От скоро са с нови скорости http://www.technews.bg/info.php?id=19283, нямам наблюдение върху самата услуга, нас в провинцията рядко ни огряват такива неща :)
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Пичове, не искам да правя реклама на никой доставчик, бил съм клиент на няколко, работя на 6-7 компа от поне ти различни квартала на София. И за мен интернет връзката е много важна и съм зависим от нея: ако спре в работно време ме вкарва в разход от 20-30 лева на работен час - толкова са ми заплатите на служителите, а като няма нет те си почиват.

В момента съм доволен от "повернет" от една година имам техен нет. Проблема е че на някои места всички доставчици си имат проблеми с мрежите си и явно такова понятие като добър нет доставчик в Бг няма, има добра межа или лоша мрежа на доставчик еди кой си за район еди кой си.

Давам пример - взимал съм на няколко пъти нет за някакво място и съм бил недоволен от нета и съм го спирал почти веднага след пускането му. При това от нет доставчици от които съм бил доволен с години но съм им бил клиент в други квартали, където явно мрежата е била добра ;)

Веднага мога да дам реални примери: Не ползвайте Бг мрежа и Спийди в Суха река - големи обещания без покритие, никаква връзка и никакъв супорт. Въртиш по телефона - идват 2-3 дена след това и никакъв ефект и пак наново. Тествано и с двата доставчика по 2-3 месеца ;)
 
Re: Powernet не стават за нищо.

Все пак има и добри доставчици. От пет години съм на Онлайн директ и ми се събират около 48 часа без интернет за това време. А като има проблем и се обадя, хората се задействат и обикновено до 15-30 минути съм готов, освен миналата година, когато ЧЕЗ остави целия квартал, където са сървърите без ток за 10-12 часа. :)
 

Горе