SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

PPC

ju

New member
И аз като един друг от писалите тука ще питам

Къде да си купя трафик, ама не какъв да е ми смислен :)
Такъв дето обича да apply-ва.

Ползвам Google AdWords, Microsoft AdCenter и Yahoo! Search Marketing (Overture).
Нещо допълнително да препоръчате?

П.П. Някой ще попитат тези не ми ли стигат. Ми търся къде конкуренцията е по-слаба :)

ju
 
Re: PPC

ако купуваш линкове от правилните места, може да докараш едновременно трафик и да катериш в търсачките
при купуване на линкове добра стратегия е трафикът който докараш поне да ти избива парите за линка а квото дойте от търсасчките е +
 
Re: PPC

7search трябва да направят потвърждение по телефона за кредитната карта
но така и не ми се обадиха, а после ми затвориха акаунта
в WF казват че като си международен юзър е добре ти да им се обадиш
за арби са ок но не знам как са за продаване щот имат доста международен трафик


може да тестваш bidvertiser и adbrite.
никога не съм ги тествал за продаване на продукт...
в адбрайт може да фанеш някои добри оферти но трябва мн дебнене
и ако решиш да купуваш действай по схемата дет си купуваш от конкретен сайт, и траквай много...
 
Re: PPC

За AdBrite apply-нах. Другият може утре.

Това за отделен сайт "Site directory" ли е?

ju
 
Re: PPC

да,
специално гледай за нови сайтове дето цените са тънки и няма рекламодатели,
но изглеждат перспективни
имай предвид че най-грозният мфа сайт, може да ти докара много и таргетирания траф
може да ползват doorways, arbitrage или квот си пожелаят да го докарат
но теб те интересува трафика в крайна сметка, а не как е дошъл
тествай и траквай

пак ти казвам не съм ползвал този траф да продавам, така че това което успееш да направиш си зависи от теб
но мога да ти кажа, че може да се докарат тонове траф мн евтино като фанеш с-ма

после да репорнеш, щот и аз мисля да тествам CPA в adbrite
 
Re: PPC

още нещо, не очаквай нищо подобно на adwords.
има клиkфрауд, ботове и китайци
може да искаш да поразгледаш какво казват в wickedfire за adbrite
 
Re: PPC

Упс

Къде са тези ботове и китаици? И защо са точно китайци. Имаx един як kw в yahoo дето ми носеше китайци. Не можах да си го обясня :)

"CPA в adbrite"? What?

П.П. Аз търся нещо като AdWords, Overture или Microsoft AdCenter
(не някакви мижави сайтове да слагат линкове).

ju
 
Re: PPC

7search - що годе става, Може да пробваш и Goclick. Обаче си имаи едно на ум малките PPCта конвертират по зле от големите и има много клик фрауд така че внимавай с бидовете.

П.С. При малките pay per click няма ранкинг ситсема и всичко си е игра с бидовете :) като в доброто старо време :)
 
Re: PPC

виж и looksmart .. може да има купони за тях в digitalpoint. преди имаше за $250
 
Re: PPC

Май нещо се прецаках с looksmart.
Взеха ми пари а не намирам как да огранича рекламите ми само в UK :(

:(

ju
 
Re: PPC

ми що не казваш че ти трябва само UK трафик :shrug: . много компании още не предлагат геотаргетинг. в такъв случай можеш да направиш две неща:

слагаш географски думички в keyword-a, примерно <uk blue widgets> - ако е възможно де. другия вариант е да сложиш геотаргетинг скрипт на собствения си сайт и да препращаш международния трафик към друга подходяща оферта.
 
Re: PPC

Даммммм, така трябва да направя, инвестирах 20$ все трябва ги изхарча :)

"Thank you for contacting LookSmart. Currently LookSmart only distributes to North America and Canada" :(

- 7search има ли geo targeting?
- AdBrite само apply-нах, но не съм пробвал да си изхарча $5-те. Май не са добри?

Някакви други предложения? До тук евентуално LookSmart може би с късмет може да свърши работа

ju
 

Горе