SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

RBL за български спам

nikchobg

New member
Напоследък българските спамери станаха доста нахални. Ползвам доста успешно филтри по IP адреси и ключови думи, но като се разтърсих, бях приятно изненадан да намеря тази http://rbl.fccf.net/ RBL за български спам източници. Някой знае ли за други такива листи, които включват българския спам?
 
Доста недовършена работа изглежда - няма начин да се докладват спамъри (кой и как ги залавя и определя като такива, също не е ясно), няма начин да провериш определен адрес, не е ясно как може да се използва освен по двата описани начина, които не ми вършат работа, но все пак ще го пробвам, пък ще видим. Благодаря!
 
Понеже ми беше интересно, направих едни тестове със spamassasin върху 307 спам съобщения, получени от началото на годината до сега на един фирмен мейл. От тях малка част са от чужди източници на спам. Тестовете са правени с конфигурацията по подразбиране за Debian 7.6, с необходим score 5.0, за да се сметне съобщение за спам, след изчистване на филтрите с командата sa-learn --clear . Ето резултата:
  • 60 хванати само с локално пускане на spamassasin
  • 55 хванати с използване на смам листите по подразбиране на spamassasin
  • 129 хванати с използване допълнително на rbl.fccf.net, с 3.5 точки, както е по подразбиране
  • 227 хванати с използване допълнително на rbl.fccf.net, със 7.0 точки
  • 223 хванати с използване допълнително на rbl.fccf.net, с 10.0 точки
  • 222 хванати с използване допълнително на rbl.fccf.net, с 25.0 точки
  • 223 хванати с използване допълнително на rbl.fccf.net, с 25.0 точки, с предварително обучение на spamassasin със същите съобщения
Преобладаващата част от съобщенията, които не са хванати, са от български спам източници, което показва, че по една или друга причина използването единствено на rbl.fccf.net не е достатъчно за защита от български спам.
 
Последно редактирано:
Аз не го отричам, преди да съм видял резултати при мен, но засега такива няма. Аз не използвам spamassasin. Имам личен мейл сървър, базиран на американския софтуер "Мерак мейл сървър". В него има конфиг файл за въвеждане на външни блок листи. Въведох и този, но вече два дни като си гледам логовете, не намирам нито един блокиран от българския списък, а не е да не се опитват да ме спамят нашенци. Но ги отсяват все Баракуда и разни други от световно известните...
 
Вече видях и реални резултати. Тази нощ са блокирани два досадни имейла:

Wed, 13 Aug 2014 03:36:29 +0300 >>> 501 5.7.1 <noreply@bgcontactme.com>... Sender refused by the DNSBL rbl.fccf.net

Wed, 13 Aug 2014 05:57:30 +0300 >>> 501 5.7.1 <samo@pojenski-2.info>... Sender refused by the DNSBL rbl.fccf.net
Не знам кой стои зад спам листа, но само мога да го поздравя и да благодаря. :)
Дано само да не се изроди по нашенски и да почнат блокировки на невинни хора.
 
Моля за списък с места на които мога да регистрирам мейла си за да тествам анти спам програма. Знам че звучи ексцентричнио но не намирам инфо за лист с подобни форуми, регистрации или каталози за които е сигурно, че след като си регистрираш мейла ще започнат да спамят.
 

Горе