SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

rel canonical с адрес на кирилица

batspas

New member
За: rel canonical с адрес на кирилица

За: rel canonical с адрес на кирилица

Че те от Yoast как валидират този URL? Вградената функция на PHP за валидиране ще приеме това с процентите, а те са измислили нов начин :D. Аз бих променил реда, в който валидират URL-а в плъгина.
Иначе по въпроса точно, не знам дали ще е проблем.
 
За: rel canonical с адрес на кирилица

За: rel canonical с адрес на кирилица

Прав си, че напоследък доста си измислят техни системи, но пък не ми се иска всеки път като излезе нов ъпдейт да бърникам по кода. Ако с кирилица става ще си го спестя
 
Re: rel canonical с адрес на кирилица

Спрямо HTTP Протокола URI адресите могат да съдържат само ограничен набор от символи, в които тези на кирилица не са включени. Всички подобни знаци трябва да се кодират шестнадесетично, както вече си дал за пример.

Това, че някои браузъри разбират, когато адресът е написан на кирилица не означава, че е добра практика да се използват такива адреси. Навсякъде трябва да се използват в кодирания формат, включително при линкване, canonical, rel=prev-next, robots.txt и т.н.

Аз много пъти съм казвал, че не използвам плъгини. (Аз не използвам вече и WordPress, но това е друга тема.) За пореден път се видя, че на плъгини не може да се разчита: бъгави са, бавни са и предизвикват уязвимости в сигурността. Ако ще правите нещо, програмирайте си го сами.

А WordPress си включва по подразбиране валиден canonical таг. Не виждам защо трябва да се прави с плъгин.
 
Последно редактирано:
За: Re: rel canonical с адрес на кирилица

За: Re: rel canonical с адрес на кирилица

Спрямо HTTP Протокола URI адресите могат да съдържат само ограничен набор от символи, в които тези на кирилица не са включени. Всички подобни знаци трябва да се кодират шестнадесетично, както вече си дал за пример.

Това, че някои браузъри разбират, когато адресът е написан на кирилица не означава, че е добра практика да се използват такива адреси. Навсякъде трябва да се използват в кодирания формат, включително при линкване, canonical, rel=prev-next, robots.txt и т.н.

Аз много пъти съм казвал, че не използвам плъгини. (Аз не използвам вече и WordPress, но това е друга тема.) За пореден път се видя, че на плъгини не може да се разчита: бъгави са, бавни са и предизвикват уязвимости в сигурността. Ако ще правите нещо, програмирайте си го сами.

А WordPress си включва по подразбиране валиден canonical таг. Не виждам защо трябва да се прави с плъгин.

Благодаря. Както винаги изчерпателен и абсолютно точен отговор.

А относно това защо ми трябва rel canonical - да сочи към друга страница, защото двете на практика са еднакви.
 

Горе