SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

RSSBg.info

hellsmash

Member
Здравейте днес пуснах Бета версията на новия си проект Rssbg.info. Представлява RSS агрегатор на новини от България. Системата и дизайна са авторски демек мои :) Сайта постепенно ще се обновява, като функционалност и екстри, които предлага за регистрираните потребители.

Благодаря предварително за коментарите :)

Кажете си мнението: http://www.rssbg.info
 
Re: RSSBg.info

Странното е, че дори вътрешните ти линкове са с nofollow. Каква точно е идеята в това?
 
Re: RSSBg.info

Странното е, че дори вътрешните ти линкове са с nofollow. Каква точно е идеята в това?

Недоглеждане някакво. Ама аз така и не схванах как може да има RSS, дето да не става dofollow линк...
 
Последно редактирано:
Re: RSSBg.info

То това е ясно, ама чак и вътрешните линкове, не се ли е престарал малко?

Малко ли...
 
Re: RSSBg.info

Успех,колега, ако мога да си позволя малко съвети.
1. <a href="таг/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8">новини</a> примерно - уеднакви конвенцията за урл тата. все още е проблемно utf8/latin кодирането наведнъж.
2. разработи си система за дву и тридумни тагове. еднодумните не носят трафик заради конкуренцията.
3.пусни си смело dofollow към оригинала- въпреки че в интернет пише друго. От Г. - за пореден път го пиша - хич не са глупави. Нофолоу има файда само като ти се качи тръста и pr - примерно над pr4. Така само губиш от голямото количество страници във вторичният индекс след оценката им а от там нисък серп нановоиндексираните след време.
 
Последно редактирано:
Re: RSSBg.info

Препоръчвам да му смекчиш цветовете, много са ярки и "бодат" очите
 
Re: RSSBg.info

За тага в хеадера на сайта ли става на въпрос :)
Бях го сложил докато правих сайта :) Изглежда сам го забравил благодаря че ми напомнихте :) А иначе пътя до статиите засега ще е no follow повечето сайтове от този вид го правят с редирект скрипт.

Дизайна ще го променя, както казах постепенно ще добавям нови и нови функционалности към сайта. Засега единствената екстра която имат регистрираните потребители е добавяне на емисии :)
 
Re: RSSBg.info

почти щях да кликна на рекламите на гугъл - толкова се сливат с околния фон

Мен цветовете не ме дразнят толкова, но не всеки си пада по електриковото

понеже повечето съвети са за търсачките, аз давам впечатления като потребител (с горните препоръки съм напълно съгласен)

Направи логото линк към началото. И това RSS новини Удобен | Информативен | Интересен поне пет пъти посегнах към него - там е мястото за меню, поне според мен

Тази регистрация защо е? Ако има възможност за персонализиране на панела с новините е супер, но ако няма не виждам смисъл. Надявам се си предвидил такава, защото нещо новини за снукър едва ли са най-търсеното нещо в нета, а и защо го има Добрич а го няма Пловдив или Бургас и т.н.

В секцията най-четени се надявам, че имаш предвид за последния месец иначе ще си стоят едни и същи. Може да го разбиеш на за седмицата, за месеца, за деня

Не е лошо, ще може ли да си ръгаме рсс-ите вътре?

Едит: ти вече си отговорил на въпроса ми докато пишех
 
Re: RSSBg.info

Здравейте добавих и нова екстра чрез която потребителите могат да изключват боксовете от които не се интересуват на началната страница.

След като се регистрирате и влезете в сайта, в меню профил ще видите линк "Моите настройки".

Маркирате категориите, които искате да изключите и сте готови :)
 
Re: RSSBg.info

Явно ти не разбираш . Това не е екстра в случая, а е минус за самия сайт. Редиректовете по принцип ги индексира, докато с нофолоу вътрешни линкове, ще имаш проблеми с индексирането на вътрешните ти страници, които и без друго са дублирано съдържание :) Ако успееш да го направиш силен сайт от SEO гледна точка, можеш в последствие да направиш външните линкове да са фолоу срещу заплащане, въпреки че има доста агрегатори, които са фолоу и без заплащане, но да речем, че има някакъв смисъл по този начин :).

Един съвет: Направи във вътрешните страници, когато е отворена дадена новина, отдолу да се джуркат поне 10 различни новини като "Подобни" или нещо такова, за да може да стане съдържанието една идея по-уникално.
 
Последно редактирано:
Re: RSSBg.info

Според мен сайтът се е получил доста добре. Успех с развитието ;]
 

Горе